Media: Real Madrid is looking for a rematch with Barcelona. The match is tomorrow
Sobotnie okładki największych hiszpańskich dzienników poświęcone zostały meczowi, który wzbudza zainteresowanie na całym świecie.
"Klasyk płonie" – tak zatytułował pierwszą stronę dziennik "Marca", przedstawiając walczących o piłkę Viniciusa Juniora i Lamine’a Yamala. Gazeta podkreśla, że młoda gwiazda Barcelony podgrzała atmosferę przed spotkaniem, mówiąc w jednym z programów o Realu: "kradną, oszukują".
Dziennik "AS" podkreśla, że gwiazda "Królewskich" Kylian Mbappe intensywnie trenował nad unikaniem spalonych. Rok temu na Bernabeu Francuz został złapany w osiem pułapek ofsajdowych, a przez to skutecznie wyłączony z gry; Barcelona wygrała tamten mecz 4:0.
Mbappe, który jest w znakomitej formie w tym sezonie i pewnie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi hiszpańskiej, wyraził nadzieję, że tym razem to jego drużyna wyjdzie zwycięsko z pojedynku.
Kataloński dziennik "La Vanguardia" poświęcił napastnikowi osobny artykuł, określając go jako "symbol i dumę" Realu Madryt oraz prezesa Florentino Pereza. "Mbappe sprawił, że kibice zapomnieli o Cristiano Ronaldo" – dodała gazeta.
Pozytywnie nastawiony przed Klasykiem jest również pomocnik "Królewskich" Jude Bellingham, cytowany przez dziennik "AS". Anglik twierdzi, że jest w najlepszej formie fizycznej od dłuższego czasu, co potwierdziła zwycięska bramka zdobyta przez niego w ostatnim meczu przeciwko Juventusowi Turyn w Lidze Mistrzów.
W Barcelonie również panują dobre nastroje. Choć drużyna jest nękana kontuzjami, które wykluczą z niedzielnego pojedynku kilku kluczowych graczy, to ostatnie mecze przeciwko Realowi pozwalają na optymizm.
"Jestem przekonany, że wygramy na Bernabeu" – stwierdził w wywiadzie dla gazety "Mundo Deportivo" prezes Barcelony Joan Laporta, przypominając cztery zwycięstwa przeciwko odwiecznemu rywalowi z poprzedniego sezonu.
Jak pisze kataloński dziennik "Sport", trener Barcelony Hansi Flick "nie zamierza porzucić swojej filozofii gry" w El Claisco, pomimo kontuzji tak kluczowych zawodników, jak Raphinha czy Robert Lewandowski.
W piątek dziennikarz radia Cadena Ser Adria Albets napisał na portalu X, że rekonwalescencja Polaka przebiega na tyle wzorcowo, że sztab szkoleniowy rozważał nawet jego występ w Madrycie. Ostatecznie uznano jednak, że takie rozwiązanie byłoby zbyt ryzykowne dla zawodnika.
W meczu na szczycie wystąpi za to drugi z Polaków grający w barwach "Dumy Katalonii", czyli Wojciech Szczęsny, który zastępuje w bramce kontuzjowanego Joana Garcię.
W tabeli po dziewięciu kolejkach Real i Barcelona tradycyjnie są najlepsze. Lider z Madrytu zgromadził 24 punkty, a druga "Blaugrana" ma o dwa mniej. Trzeci Villarreal wywalczył 17 pkt.
Czytaj więcej:
FC Barcelona ma problem. Kontuzjowany Yamal musi pauzować od dwóch do trzech tygodni
Liga hiszpańska: Real na czele tabeli przed El Clasico
Piłkarski weekend w Europie: Jutro hit w Neapolu, w niedzielę El Clasico





























