Menu

Mark Cavendish still keen on Tokyo 2020 bid as he prepares for Six Day London

Mark Cavendish still keen on Tokyo 2020 bid as he prepares for Six Day London
Cavendish to jeden z najszybszych sprinterów ostatniej dekady. (Fot. Getty Images)
Mark Cavendish says he is still interested in racing at the Tokyo 2020 Olympics as he prepares to return to the track at Six Day London in October.
Advertisement
News available in Polish

34-latek ma już za sobą udział w trzech igrzyskach - w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro. To właśnie w 2016 roku wywalczył pierwszy medal olimpijski - srebro na torze w konkurencji omnium.

Przygotowania do rywalizacji na torze, która ma do doprowadzić do złota w Tokio, rozpocznie od startu w sześciodniówce w Londynie pod koniec października.

"Każda chwila na torze jest dobrym przygotowaniem, a wyścigi Six Day są tym bardziej cenne, że będzie tam rywalizacja w madisonie. Przejście z szosy na tor nigdy nie jest łatwe, ale po tylu latach treningów wiem, co robić. Walka z facetami na torze wymaga zawsze większej intensywności" - przyznał Cavendish, jeden z najszybszych sprinterów ostatniej dekady.

W 2008 roku był jedynym brytyjskim torowcem, który powrócił ze stolicy Chin bez medalu. Zajął wtedy w parze z Bradleyem Wigginsem dziewiąte miejsce w wyścigu amerykańskim (madison). Cztery lata później miał zdobyć w Londynie złoto w wyścigu szosowym ze startu wspólnego. Gospodarze pojechali jednak źle taktycznie, a Cavendish finiszował dopiero na 29. pozycji.

Brytyjczyk, który ma na koncie 30 etapowych zwycięstw w Wielkiej Pętli, w tym roku nie znalazł się ponownie w składzie swej grupy (Dimension Data) na Tour de France. Po raz ostatni dojechał do mety w Paryżu w 2016 r. Rok później musiał się wycofać już po czterech odcinkach, bo po upadku na finiszu złamał łopatkę. Następny start w "Wielkiej Pętli" pokrzyżowało zakażenie wirusem Epsteina-Barra, które wywołało mononukleozę i zmusiło do kilkumiesięcznej przerwy w treningach.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement