Menu

Magic Johnson arrives in Split on $150 million 'Aquila' super-yacht

Magic Johnson arrives in Split on $150 million 'Aquila' super-yacht
Mierzący 206 cm Earvin Johnson uważany jest za jednego z najlepszych graczy w historii NBA. (Fot. Getty Images)
Earvin 'Magic' Johnson, the most famous number 32 in basketball, the tallest point guard in NBA history, and one of the most revolutionary basketball players of all time, has arrived in Split.
Advertisement
News available in Polish

Legendarny zawodnik reprezentacji Stanów Zjednoczonych i Los Angeles Lakers, podobnie jak wielu innych znanych sportowców, spędza wakacje nad Adriatykiem, mimo pandemii koronawirusa.

Wielki jacht z Johnsonem na pokładzie liczy 10 lat, lecz jest już po gruntownej modernizacji i posiada m.in. osiem kabin i klub nocny. Ma aż 28 członków załogi, zaś gości może być maksymalnie 12.

Jacht zacumował już w Splicie. Później gwiazdor NBA z przyjaciółmi mają popłynąć w inne miejsce Morza Adriatyckiego.

Mierzący 206 cm Earvin Johnson uważany jest za jednego z najlepszych graczy w historii NBA. W barwach Lakers pięć razy zdobył tytuł mistrzowski.

7 listopada 1991 roku na konferencji prasowej zaszokował cały świat, przyznając się przed kamerami, iż jest nosicielem wirusa HIV i że kończy karierę. Był pierwszym sportowcem, który przyznał się publicznie do tego faktu. Mimo to został wybrany przez kibiców do pierwszej piątki Zachodu w Meczu Gwiazd.

Wystąpił na igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku, doprowadzając "Dream Team" do złotego medalu. To był pierwszy turniej olimpijski z udziałem zawodowców z NBA. Reprezentację USA tworzyły największe gwiazdy - oprócz Johnsona: Michael Jordan, Larry Bird, Charles Barkley czy Patrick Ewing.

Czytaj więcej:

Djokovic zapłacił krocie za wynajem jachtu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement