Menu

Olympics Athletes must wear masks at Games apart from podium moment

Olympics Athletes must wear masks at Games apart from podium moment
Kobiece sztafety 4x100 m st. dowolnym pojawiły się na podium bez maseczek i obejmowały się w geście gratulacji. (Fot. Getty Images)
Athletes must wear masks at all Tokyo Olympic Games venues, including medal ceremonies, the International Olympic Committee said on Sunday, but under a new policy they are briefly allowed to remove them on the podium for a photo opportunity.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Chodzi m.in. o kobiece sztafety 4x100 m st. dowolnym, które pojawiły się na podium bez maseczek i obejmowały się w geście gratulacji.

"Zasady obowiązują wszystkich, bez znaczenia kim jesteś i jakie wyniki osiągasz. Prosimy wszystkich o zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa. To nie jest serdeczna prośba, ale obowiązek każdego uczestnika igrzysk i nie dotyczy to tylko sportowców" - oświadczył Mark Adams, rzecznik prasowy MKOl.

"Rozumiemy, że radość po zdobyciu medalu jest ogromna i emocje czasami wygrywają ze zdrowym rozsądkiem, ale tu nie może być żadnych wyjątków" - dodał.

Z powodu pandemii koronawirusa igrzyska zostały przesunięte o rok, ale i tak odbywają się w momencie, gdy liczba zakażeń w Japonii ciągle rośnie. W Tokio w trakcie całej imprezy obowiązuje stan wyjątkowy, a wszystkie zawody odbywają się bez udziału publiczności.

Jak podali organizatorzy, od 1 lipca stwierdzono 132 przypadki zakażenia wśród osób związanych z igrzyskami, w tym u 13 sportowców. Impreza potrwa do 8 sierpnia.

Czytaj więcej:

Tokio 2020: Mieszkańcy Japonii narzekają na niewystarczające środki bezpieczeństwa

Tokio 2020: MKOl zmienia motto olimpijskie, dodaje słowo "razem"

Tokio 2020: Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy

Tokio 2020: Porażka Barty, awans Osaki. Murray wycofał się z singla

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement