M&S click and collect returns 15 weeks after cyber attack

The retailer stopped taking orders on its website and app for clothing and home deliveries and also paused its in store collection service on 25 April.
Podczas ataku skradziono niektóre dane klientów, a im samym zalecono ostrożność w przypadku otrzymywania e-maili, połączeń i SMS-ów rzekomo pochodzących od M&S.
Atak nie tylko zakłócił działalność internetową firmy, ale również jej działalność w sklepach stacjonarnych, pozostawiając niektóre półki puste w ciągu kilku dni od pierwszego ataku.
M&S szacuje, że cyberatak zmniejszy zyski w bieżącym roku o około 300 milionów funtów, jednak firma ma nadzieję, że część strat zostanie pokryta z ubezpieczenia.
W lipcu dyrektor generalny M&S, Stuart Machin obiecał inwestorom, że do sierpnia sieć upora się z najgorszymi skutkami incydentu.
M&S nie ujawnił, kto ani co stało za cyberatakiem na jej systemy, ale wcześniej przyznał, że był to atak ransomware.
W maju Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) wskazała grupę cyberprzestępców Scattered Spider jako kluczowy element swojego śledztwa.
W lipcu policja aresztowała cztery osoby badające cyberataki na M&S i Co-op. Zatrzymani zostali później zwolnieni za kaucją do czasu dalszego dochodzenia.
Czytaj więcej:
UK: 300 mln funtów strat sieci Marks & Spencer na skutek cyberataku
6 tygodni po cyberataku M&S ponownie otwiera stronę internetową dla klientów
Policja aresztowała cztery osoby w związku z cyberatakami na Marks & Spencer i Co-op