Lyon loses 1-0 at home to Metz

Zawodnicy Olympique Lyon (białe stroje) sensacyjnie ulegli wczoraj FC Metz. (Fot. Getty Images)
Olympique Lyonnais missed the chance to reclaim first place in Ligue 1 from Paris St Germain when they slumped to a 1-0 home defeat by Metz as their 16-match unbeaten streak ended on Sunday.

W 16 poprzednich spotkaniach Ligue 1 zawodnicy z Lyonu odnotowali 10 zwycięstw i sześć remisów, więc wydawało się, że starcie u siebie z pozostającym od trzech meczów bez wygranej FC Metz nie powinno sprawić im wielkich trudności.

Tymczasem rywale pokazali się z bardzo dobrej strony, a w 90. minucie zapewnili sobie zwycięstwo. Wprowadzony w trakcie drugiej połowy Belg Aaron Leya Iseka znalazł się w dogodnej sytuacji, minął bez kłopotów golkipera i trafił do pustej bramki.

Ten wynik oznacza, że Olympique Lyon jest obecnie trzeci z dorobkiem 40 punktów. Traci dwa do lidera PSG oraz Lille OSC.

Piłkarze Paris Saint-Germain już w sobotę pokonali na wyjeździe Angers 1:0. Zespołu gości nie mógł poprowadzić Mauricio Pochettino, który uzyskał dzień wcześniej pozytywny wynik testu na COVID-19. Jego obowiązki przejęli tymczasowo asystenci - Jesus Perez i Miguel D'Agostino.

Jedyną bramkę zdobył w 70. minucie mocnym strzałem z woleja obrońca Layvin Kurzawa.

Natomiast piłkarze Lille dzięki trafieniu w doliczonym czasie gry reprezentanta Kanady Jonathana Davida pokonali w niedzielę u siebie Reims 2:1.