Menu

Londoners ignore ‘stay at home’ orders to flock to sundrenched parks as temperature hits 13C

Londoners ignore ‘stay at home’ orders to flock to sundrenched parks as temperature hits 13C
Victoria Park we wschodnim Londynie zajmuje powierzchnię ponad 86 hektarów. Wczoraj z tej przestrzeni korzystały tłumy londyńczyków. (Fot. Getty Images)
Londoners ignored ‘stay at home’ warnings as they flocked to the capital’s parks on Saturday. Thousands gathered in London’s green spaces to enjoy the unbroken sunshine and highs of 13C. Police were on patrol breaking up picnics on Wimbledon Common, London Fields and Primrose Hill on Saturday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Od czasu kiedy temperatury powietrza wzrosły powyżej 10 st. C, londyńczycy coraz chętniej korzystają ze słońca i gromadzą się w licznych parkach i na terenach zielonych. Już w ubiegły weekend na Hampstead Heath można było dostrzec tłumy, a wczoraj spacerowiczów nie brakowało w żadnym londyńskim parku. Policja patrolowała organizowane masowo pikniki na Wimbledon Common, London Fields i Primrose Hill.

Nastąpiło to dzień po tym, gdy zastępca dyrektora medycznego Anglii apelował, by "nie niszczyć teraz" dotychczasowych osiągnieć w walce z wirusem i ostrzegał, że istnieją "niepokojące oznaki" ignorowania zaleceń w "niewłaściwym czasie".

Prof. Jonathan Van-Tam zaalarmował także, że osoby, które zostały już zaszczepione, nie powinny "zdejmować nogi z hamulca" i poddawać się pokusie łamania zasad związanych z pandemią.

Słoneczna pogoda nie może zaprzepaścić naszych wysiłków w walce z pandemią - ostrzegają służby medyczne. (Fot. Getty Images)

"Wszystkim pacjentom, których szczepię, mówię: Pamiętajcie, wszystkie zasady nadal obowiązują was i nas wszystkich, dopóki nie znajdziemy się w znacznie bezpieczniejszym miejscu. A więc, nie ulegajcie pokusie myśląc, że jedna wizyta domowa może być w porządku, teraz pogoda się poprawia, będzie miły weekend, jedno małe spotkanie w domu nie będzie miało znaczenia" - podkreślił specjalista.

"Wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale są pewne niepokojące oznaki, że ludzie zdejmują nogę z hamulca w naprawdę złym momencie" - podsumował prof. Van-Tam.

Czytaj więcej:

Brytyjczycy zmęczeni lockdownem. Coraz większy ruch w sklepach

"W UK nie było żadnego ogniska Covid-19 związanego z plażą"

Johnson: Większość restrykcji w Anglii skończy się 21 czerwca

Brytyjscy naukowcy zapobiegli zbyt szybkiemu zniesieniu lockdownu w Anglii

Anglia: Odbędą się muzyczne festiwale w Reading i Leeds

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.04.2021
  GBP 5.2235 złEUR 4.5481 złUSD 3.7978 złCHF 4.1279 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement