Ligue 1: Goalkeeper Bulka bought out by Nice

22-letni obecnie golkiper trafił do Nice w sierpniu 2021 roku - francuski klub zagwarantował sobie wówczas opcję transferu definitywnego.
W minionym sezonie Bułka dotarł z Nice do finału Pucharu Francji (regularnie występował w tych rozgrywkach jako pierwszy bramkarz), w którym lepszy okazał się FC Nantes.
"Występy Marcina Bułki przekonały władze klubu do skorzystania z opcji, która była zawarta w jego umowie wypożyczenia zeszłego lata" - napisano wczoraj na stronie Nice, podkreślając m.in. imponujący wzrost golkipera (199 cm).
Polski piłkarz wcześniej był wypożyczany z PSG do klubów drugoligowych - hiszpańskiego FC Cartagena, a następnie do francuskiego LB Chateauroux.
W przeszłości Bułka był też bramkarzem Chelsea Londyn, gdzie występował w zespole juniorów i do lat 23.
Czytaj więcej:
Liga francuska: Trener i dyrektor sportowy PSG na wylocie
Liga francuska: Auxerre znów wśród najlepszych