Italian league: defeats of Napoli and Inter

Drużyna Piotra Zielińskiego (przy piłce) przegrała ze Spezio... (Fot. Getty Images)
Napoli, in whose colors Piotr Zieliński played for 75 minutes, unexpectedly lost at home to Spezia 1: 2 in the 16th round of the Italian football league. A defeat in the same size was suffered by the runner-up Inter Milan, who competed in Genoa with Sampdoria.

W Neapolu długo nic nie zwiastowało wpadki gospodarzy, którzy prowadzili 1:0 od 58. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Andrea Petagna. Wprawdzie w 68. do wyrównania doprowadził Francuz Mbala N'Zola, ale na ok. kwadrans przed końcem spotkania czerwoną kartkę zobaczył albański obrońca Spezii Ardian Ismajli.

Napoli nie tylko nie wykorzystało gry w przewadze, ale nawet straciło drugą bramkę w 81. minucie. Jej zdobywcą był Tommaso Pobega.

Podopieczni trenera Gennaro Gattuso są na piątym miejscu z dorobkiem 28 punktów i jednym zaległym meczem. Z kolei beniaminek dzięki wygranej w Neapolu wydostał się strefy spadkowej - ma 14 pkt i jest szesnasty.

Niespodziewanej porażki doznał też Inter Mediolan, który uległ w Genui Sampdorii 1:2. To pierwsza przegrana wicelidera po serii ośmiu zwycięskich meczów.

To spotkanie mogło się ułożyć dla gości znacznie lepiej, ale w pierwszej połowie uderzenie Chilijczyka Alexisa Sancheza z rzutu karnego obronił bramkarz Sampdorii Emil Audero.

Klub z Mediolanu pogrążyli jego byli gracze Antonio Candreva (z rzutu karnego) i Senegalczyk Keita Balde, a honorowego gola dla Interu uzyskał Holender Stefan De Vrij. Od 68. minuty w drużynie gospodarzy grał Bartosz Bereszyński.

"To był dziwny mecz. Czasem po prostu przegrywa się takie spotkania, nawet kiedy się na to nie zasługuje" - ocenił szkoleniowiec gości Antonio Conte.

Inter utrzymał się na drugim miejscu z 36 punktami, a Sampdoria ma 20 i jest jedenasta.

Na trzecią pozycję awansowała Roma - 33 pkt. Stołeczny zespół wygrał na wyjeździe z Crotone 3:1. W zespole gospodarzy, który z dorobkiem dziewięciu "oczek" zamyka tabelę, cały mecz rozegrał Arkadiusz Reca.

W innych spotkaniach z udziałem Polaków Fiorentina (cały mecz bramkarza Bartłomieja Drągowskiego) uległa w Rzymie Lazio 1:2, Torino (Karol Linetty grał do 70. minuty) zremisowało u siebie z Veroną 1:1 (Paweł Dawidowicz grał do końca pierwszej połowy), a Benevento (całe spotkanie Kamila Glika) pokonało na wyjeździe Cagliari 2:1 (cały mecz Sebastiana Walukiewicza).