Serie A: Milan struggled to beat "Polish" Spezia

AC Milan pokonał Spezię 2:1 w meczu 13. kolejki Serie A. (Fot. MIGUEL MEDINA/AFP via Getty Images)
Milan's players defeated Spezia 2:1 in the 13th round of the Italian Premier League and advanced to the position of vice-leader. In the visiting team, Bartłomiej Drągowski and Jakub Kiwior played the entire match, while Arkadiusz Reca featured from the 54th minute.

Mediolańczycy prowadzili do przerwy po golu Francuza Theo Hernandeza, ale w 59. minucie wyrównał wypożyczony z... Milanu Daniel Maldini, syn słynnego Paolo.

Gościom niewiele zabrakło do wywiezienia remisu z trudnego terenu. Dobrze spisywał się w ich bramce Drągowski, ale w 89. minucie zwycięstwo zapewnił Olivier Giroud. Chwilę później doświadczony francuski napastnik zobaczył drugą żółtą kartkę (za zdjęcie koszulki) i musiał opuścić boisko.

Dzięki wygranej Milan awansował na drugie miejsce. Ma 29 punktów i traci sześć do rozpędzonego Napoli. Spezia jest 17. - 9 pkt.

Piłkarze z Neapolu pokonali wcześniej na wyjeździe - w szlagierze 13. kolejki - dotychczasowego wicelidera Atalantę Bergamo 2:1. Asystę przy pierwszym golu dla gości zaliczył Piotr Zieliński.

Trener Napoli Luciano Spalletti przyznał, że to był bardzo trudny mecz i chwalił rywali z Bergamo.

"Myślę, że Atalanta rozegrała fantastyczne spotkanie. Wyróżnia się jak Liverpool i Manchester City w świecie futbolu, ponieważ prezentuje bardzo jasne pomysły i podejście do piłki. Dlatego wszyscy ją oglądamy" – przyznał Spalletti.

Piłkarze Napoli od początku września wygrali wszystkie mecze we włoskiej ekstraklasie. Ostatni raz ta sztuka nie udała im się 31 sierpnia, gdy zremisowali 1:1 z Lecce. Natomiast od początku sezonu nikt ich we Włoszech nie pokonał.

Wczoraj Krzysztof Piątek strzelił gola dla Salernitany, a jego drużyna zremisowała u siebie z Cremonese 2:2. To trzeci gol reprezentanta Polski w Serie A w tym sezonie.