Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Lewis Hamilton: "I don't know who is failing more - me or the car"

Lewis Hamilton: "I don't know who is failing more - me or the car"
Lewis Hamilton nie wygrał żadnego wyścigu w tym roku. (Fot. Qian Jun/MB Media/Getty Images)
Seven-time Formula One world champion Briton Lewis Hamilton of Mercedes, third in this year's season, admitted in an interview with the BBC: 'I don't know who has been more disappointing this year - me or the car'.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Hamilton ujawnił nawet, że po zmaganiach w ostatnich dwóch sezonach zaczął wątpić w swoją przyszłość w sporcie i swoje umiejętności za kierownicą samochodu Formuły 1.

"Gdy masz takie trudne sezony jak ten, to zadajesz sobie pytanie: czy to ja zawiodłem, czy to samochód? Czy nadal mogę się ścigać i zwyciężać, czy mój czas już minął?".

"Jestem tylko człowiekiem. Nie maszyną, która może działać przez lata na tym samym poziomie. Gdy brakuje dobrych wyników, zaczynasz szukać przyczyn. Łączy się z tym wszystko, ty, samochód, i ta iskra. Właśnie jej szukam, która mi być może odpowie na pytanie - ja, czy samochód?".

Hamilton zajął w tym roku trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców, za dwoma Red Bullami prowadzonymi przez mistrza świata Holendra Maxa Verstappena i wicemistrza Meksykanina Sergio Pereza. Jednak strata do Verstappena, który wygrał w tym roku 19 z 22 wyścigów, była ogromna, wyniosła 341 pkt.

Hamilton nie wygrał żadnego tegorocznego wyścigu, oprócz Verstappena na najwyższym stopniu podium dwa razy stanął tylko Perez i jeden raz Carlos Sainz Jr. z Ferrari.

38-latek przyznał, że wiązał z sezonem 2023 duże nadzieje, chciał walczyć o ósmy tytuł mistrza świata. Ale przestał w to wierzyć już podczas testów przed pierwszym wyścigiem, gdy okazało się, że bolidy Red Bull są szybsze niż Mercedesy.

"Wiedziałem, że to będzie długi i trudny sezon. Nikt nie wiedział dokładnie, na czym polega problem. Nikt nie wiedział, jak to naprawić. Pomimo tego byłem w stanie zachować dużo pozytywnego nastawienia przez cały rok i mówić sobie: to będzie długi sezon, ale nie poddawajmy się, próbujmy wycisnąć maksimum z samochodu, może się uda". Ale się nie udało...".

Teraz Hamilton uważa, że nowy sezon także będzie dla ekipy Mercedesa bardzo trudny. "Szef Toto Wolff i nasz cały zespół znajdują się pod ogromną presją. Nowy, szybszy samochód jest konieczny, aby walczyć z ekipą Red Bulla. Myślę, że dzisiaj rozumiemy samochód znacznie lepiej niż rok, dwa lata temu. Team opracował nowe narzędzia, liczę, że jeszcze dotrzemy na szczyt".

W sierpniu 2023 roku Hamilton przedłużył kontrakt z Mercedesem na dwa kolejne sezony.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Hamilton przedłużył kontrakt z Mercedesem do 2025 roku

Verstappen najszybszy w Abu Zabi na zakończenie sezonu

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.02.2024
  GBP 5.0353 złEUR 4.3067 złUSD 3.9682 złCHF 4.5113 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement