La Liga: Successful finish by Atletico

Wczorajszy mecz Atletico Madrid z Valencią dostarczył wielu emocji i trzymał w napięciu do ostatniej chwili. (Fot. Getty Images)
The players of Atletico Madrid defeated Valencia 3-2 at home in the 22nd round of the Spanish league, although they were losing 0-2 until the break, and 1-2 in the 90th minute. The leader of Real Madrid will play against Elche today - for the second time in a few days.

Broniący tytułu zespół Diego Simeone przystępował do starcia z Valencią w kiepskich nastrojach. Wygrał tylko jeden z sześciu poprzednich ligowych meczów. Na dodatek odpadł w środę z walki o puchar kraju, przegrywając na wyjeździe z Realem Sociedad San Sebastian 0:2, a wcześniej został wyeliminowany w półfinale miniturnieju o Superpuchar Hiszpanii.

Wczoraj długo zanosiło się na kolejną wpadkę Atletico. Do przerwy Valencia prowadziła bowiem po golach, które strzelili Yunus Musah i Hugo Duro.

Wprawdzie w 64. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Matheus Cunha, ale goście długo utrzymywali skromne prowadzenie. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w doliczonym czasie gry. Wyrównał w 90+1. minucie Angel Correa, a kilkadziesiąt sekund później wynik na 3:2 ustalił Mario Hermoso.

Dla kibiców Valencii to kolejny cios. "Nietoperze", po dobrych występach w grudniu, spisują się ostatnio znacznie słabiej - w czterech kolejnych meczach Primera Division zdobyły zaledwie jeden punkt.

W tabeli Atletico jest czwarte z dorobkiem 36 punktów, a Valencia dziewiąta (29).

Zajmująca drugie miejsce Sevilla (46 pkt) zremisowała u siebie 2:2 z jedenastą Celtą Vigo. Gospodarze osiągnęli ten wynik z trudem - do przerwy przegrywali 0:2, a gole strzelili między 71. i 74. minutą.

"Nie mamy innego wyjścia, jak dalej wierzyć w nasz projekt" – powiedział trener Barcelony Xavi Hernandez.

W niedzielę jego zespół zagra na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Alaves i będzie musiał sobie radzić bez Ansu Fatiego. Wielki talent Katalończyków, który niedawno wrócił po ciężkiej kontuzji, znów musi poddać się leczeniu. Wkrótce klub zdecyduje, czy potrzebna będzie operacja. (PAP)