Menu

Kubica: First of all, I want to continue racing

Kubica: First of all, I want to continue racing
Kubica ma świadomość, że miejsca w poszczególnych teamach na przyszły sezon są już zajęte. (Fot. Getty Images)
Williams driver Robert Kubica still does not know the answer to the question about his future in the next season. 'I want to race because it's my passion. It doesn't have to be Formula 1' - said the 34-year-old Pole.
Advertisement
News available in Polish

Kubica wrócił w tym sezonie po ośmiu latach przerwy do F1. Bolid Williamsa pozostawia jednak sporo do życzenia, a Polak oraz jego kolega z teamu Brytyjczyk George Russell przeważnie zamykają stawkę.

"Każdy z nas chce wygrywać i ja też bym chciałbym, ale niestety mi się to nie udaje w tym roku na torze. Mimo niełatwej sytuacji robię to, co do mnie należy - staram się zaprezentować jak najlepiej potrafię. Do każdego wyścigu podchodzę z takim samym nastawieniem. Sytuacja jest niełatwa, ale lubię trudne zadania" - zaznaczył Kubica, który uczestniczył w ceremonii wręczenia nagród w loterii swojego sponsora - PKN Orlen.

34-letni kierowca przyznał, że jego priorytetem jest ściganie się, ale ma świadomość, że miejsca w poszczególnych teamach na przyszły sezon są już zajęte.

"To niekoniecznie musi być Formuła 1. Marka Orlen bardzo się rozwija i mam nadzieję, że dołożyłem do tego małą cegiełkę. Ale o rozwój chodzi też w moim przypadku" - zdradził.

"Mało osób zdaje sobie sprawę, że po moim wypadku zaczynałem przygodę z motosportem praktycznie od początku. Chodzi teraz o mój rozwój jako kierowcy i osoby. Jestem kierowcą i chcę się ścigać, to moja pasja. Będę usatysfakcjonowany, jeśli będę mógł to robić. To, co będzie się ze mną działo w przyszłym roku, nie zależy jednak w pełni ode mnie" - zastrzegł.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Kubica potwierdził odejście z Williamsa!

Formuła 1: Kubica nie ma wielu opcji

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement