Menu

Kostas Tsimikas: Liverpool sign left-back from Olympiakos

Kostas Tsimikas: Liverpool sign left-back from Olympiakos
Brytyjskie media podały, że Liverpool zapłacił za 24-letniego zawodnika 11 milionów funtów. (Fot. Twitter/@LFC)
Kostas Tsimikas believes he has joined 'the biggest club in the world' after completing a move to Liverpool from Olympiakos.
Advertisement
News available in Polish

24-letni zawodnik wystąpił w minionym sezonie w 46 meczach Olympiakosu, licząc wszystkie rozgrywki. Z drużyną sięgnął po mistrzostwo kraju. W reprezentacji Grecji Tsimikas rozegrał dotychczas trzy mecze.

Nie przedstawiono szczegółów finansowych, ale brytyjskie media podały, że Liverpool zapłacił 11 milionów funtów. "Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że znalazłem się tutaj. Dla mnie to największy klub na świecie" - przyznałTsmikas, cytowany na oficjalnej stronie Liverpoolu.

Satysfakcji z pozyskania lewego obrońcy nie ukrywał niemiecki trener zespołu Juergen Klopp. "Oglądaliśmy Kostasa od dłuższego czasu i jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że do nas dołączył. To doskonała wiadomość, zanim wkrótce wrócimy razem do treningów" - zaznaczył szkoleniowiec.

W minionym sezonie Liverpool sięgnął po raz pierwszy od 1990 roku po mistrzostwo Anglii, ale w Lidze Mistrzów - gdzie bronił trofeum - odpadł już w 1/8 finału.

Czytaj więcej:

Liga angielska: Początek kolejnego sezonu 12 września

Liga angielska: Klopp wybrany trenerem roku

Liga angielska: Jakub Ojrzyński z profesjonalnym kontraktem w Liverpoolu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement