Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Kate and Prince William frenzy as royals 'feeling a bit claustrophobic' at London home

Kate and Prince William frenzy as royals 'feeling a bit claustrophobic' at London home
Mieszkanie 1A w pałacu Kensington (na zdjęciu) nie jest wystarczające dla pięciosobowej rodziny? Taką tezę wysunęła ekspertka ds. rodziny królewskiej Katie Nicholl. (Fot. Getty Images)
Kate, Duchess of Cambridge, and Prince William have been feeling 'a bit claustrophobic' at their current London residence, a royal biographer has claimed.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Cambridge'owie przeprowadzili się z dziećmi do mieszkania 1A na terenie pałacu Kensington w 2017 roku. Wcześniej ich główną rezydencją była posiadłość Anmer Hall w pobliżu pałacu królowej w Sandringham. Przeprowadzka nastapiły po tym, gdy książę William zrezygnował z pracy jako pilot karetki powietrznej w Norfolk, aby całą swoją uwagę skupić na działalności dla rodziny królewskiej i celach charytatywnych.

Pięć lat po tym wydarzeniu jedna z ekspertek od "royalsów" - Katie Nicholl - przekazała, iż pięciosobowa rodzina czuje się w Londynie "odrobinę klaustrofobicznie".

Zwróciła ona uwagę, iż decyzja w sprawie przeprowadzki "może być już rozważana" - szczególnie, że księżna Kate "przygotowuje się do objęcia roli księżnej Walii w przyszłości".

Zdaniem autorki królewskich biografii, "jedną z opcji jest przeprowadzka do Windsoru".

Cambridge'owie przeprowadzili się na teren Kensington Palace w 2017 r., gdy William zrezygnował z pracy jako pilot karetki powietrznej. (Fot. Getty Images)

"Chcą być w pobliżu królowej, aby jak najbardziej ją wspierać i umożliwić jej kontakt z prawnukami" - podkreśliła. Według niej, Cambridge'owie rozglądali się już za szkołami w okolicy.

Jednocześnie ekspertka wysunęła jeszcze jedną tezę, według której Windsor wydaje się być najlepszą opcją dla Williama i Kate. 

"Przebywanie w Berkshire pozwoliłoby księżnej być bliżej własnej rodziny" - wyjaśniła, tłumacząc, iż rodzice Kate, Michael i Carole Middleton, mieszkają właśnie w tym hrabstwie, w posiadłości Bucklebury Manor.

Obecnie William i Kate przebywają głównie w Londynie. Książę George i księżniczka Charlotte uczęszczają tutaj do prywatnej szkoły Thomas's Battersea Prep School, a książę Louis do prestiżowego przedszkola Willcocks Nursery. W weekendy Cambridge'owie często wyjeżdżają jednak do posiadłości Anmer Hall w Norfolk. Spędzają tam również wakacje i ferie. Podczas lockdownów w 2020 i 2021 r., to właśnie z tego miejsca para książęca - za pośrednictwem internetu - wykonywała większość pracy. 

Posiadłość Anmer Hall w Norfolk (na zdjęciu) to obecnie ulubione miejsce "ucieczek" Cambridge'ów. (Fot. Getty Images)

Więcej o wszystkich najważniejszych posiadłościach rodziny królewskiej na Wyspach można dowiedzieć się z materiału: Gdzie żyją royalsi? Sprawdzamy portfolio królewskich posiadłości

Czytaj więcej:

Kate i William rozważają przeprowadzkę do Windsoru, aby być bliżej królowej

Księżna Kate, "atut rodziny królewskiej", obchodziła 40. urodziny

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement