Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Jubilee weekend Tube strike at Green Park and Euston stations cancelled

Jubilee weekend Tube strike at Green Park and Euston stations cancelled
Planowany na 3 czerwca strajk na stacjach Green Park i Euston nie dojdzie do skutku. (Fot. Getty Images)
A Tube strike roundly condemned because it was due to take place during the Queen’s platinum jubilee celebrations has been called off.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Zapowiadany strajk w metrze został powszechnie skrytykowany za to, że miał się odbyć podczas obchodów Platynowego Jubileuszu królowej. Strajk mógłby spowodować poważne utrudnienia dla osób udających się do centrum Londynu w drugi dzień czterodniowego weekendu świątecznego.

Wciąż jednak planowany jest strajk w całej sieci metra na poniedziałek 6 czerwca - czyli w pierwszym dniu po zakończeniu długiego weekendu, kiedy większość londyńczyków wróci do pracy.

Związek zawodowy RMT spotkał się z ostrą falą krytyki po ogłoszeniu akcji strajkowej zaplanowanej na 3 czerwca, w której miało wziąć udział około 80 pracowników stacji, a Transport for London musiałby pilnie zaplanować, jak w tym czasie ma funkcjonować komunikacja.

Burmistrz Sadiq Khan stwierdził, że strajk "jest złym pomysłem", a repreznetująca ministerstwo transportu Baronessa Vere określiła ten protest jako "ogromny brak szacunku" dla królowej.

W piątek związek RMT oświadczył, że udało się osiągnąć "znaczący postęp" w rozmowach z szefami londyńskiego metra na temat długotrwałych problemów związanych z mobbingiem i zastraszaniem pracowników, które stanowiły główną przyczynę konfliktu.

Władze metra obiecały, że dokonają kontroli w tej sprawie z udziałem związków zawodowych. Jednak RMT zapowiedział, że jeśli nie nastąpi natychmiastowa poprawa, a wyniki kontroli nie doprowadzą do "sprawiedliwej ugody", wówczas zostanie ogłoszony kolejny strajk w innym terminie.

Z kolei strajk zaplanowany na 6 czerwca, w którym weźmie udział około 4 000 pracowników stacji i kontrolerów, prawdopodobnie spowoduje zamknięcie wszystkich stacji w centrum Londynu.

Czytaj więcej:

Platynowy Jubileusz: Zapowiedziano strajk w londyńskim metrze

Kolejny strajk w londyńskim metrze tuż po jubileuszowym weekendzie

Zapowiada się "największy strajk we współczesnej historii" brytyjskiej kolei

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement