Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Queen's death: British magazine claims Elizabeth II died at around 3pm

Queen's death: British magazine claims Elizabeth II died at around 3pm
Godzina śmierci królowej nie została oficjalnie podana do publicznej wiadomości. (Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)
Queen Elizabeth II died around 3pm on 8 September, three and a half hours before the official announcement, a British magazine has claimed.
Private Eye also claimed the monarch had been quite ill for some time and only managed to do the state appearances she did in the final months of her reign with the help of medication, despite Buckingham Palace blaming 'ongoing mobility issues' for her absenc
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Według czasopisma "Private Eye", monarchini już od dłuższego czasu była poważnie chora i tylko dzięki lekarstwom była w stanie uczestniczyć w wystąpieniach publicznych w ostatnich miesiącach swojego panowania, mimo że pałac Buckingham tłumaczył jej ciągłe nieobecności "problemami z poruszaniem się".

Magazyn twierdzi, że królowa była "osłabiona fizycznie, choć sprawna intelektualnie".

Zdaniem "Private Eye", królowa miała nadzieję na to, że będzie mogła przyjąć Borisa Johnsona i nową premier Liz Truss na spotkaniu związanym z oficjalnym przekazaniem władzy w Londynie, ale lekarze stwierdzili, że jej stan zdrowia nie pozwala na opuszczenie zamku Balmoral.

Pomimo ograniczonej mobilności, w ostatnich dniach swojego życia monarchini wciąż była w stanie wykonywać swoje codzienne czynności, w tym podobno udało jej się zadzwonić do menedżera wyścigów konnych, aby sprawdzić, jak radzi sobie jeden z jej koni.

Jednak 8 września okazało się, że stan Elżbiety II się pogorszył, co było zaskoczeniem dla wielu jej bliskich i całej rodziny królewskiej. Chociaż większość rodziny pośpiesznie udała się do królowej, gdy tylko dowiedziała się, że jest w poważnym stanie, ostatecznie tylko księżniczka Anna i ówczesny książę Walii Karol byli obecni przy niej, kiedy umierała.

"Private Eye" twierdzi, że królowa zmarła około godziny 15:00, jednak poinformowanie rządu i mediów o tym fakcie zostało odłożone do czasu, aż cała rodzina królewska zostanie zawiadomiona.

Pałac z trudem starał się powstrzymywać doniesienia o stanie zdrowia królowej, ponieważ część personelu królewskiego zaczęła informować zaufanych dziennikarzy o powadze jej stanu zdrowia. Co ciekawe, dziennikarka BBC Yalda Hakim napisała na Twitterze, że królowa zmarła - mniej więcej w tym samym czasie gdy to faktycznie nastąpiło, mimo że o tym nie wiedziała. Dziennikarka skasowała jednak tweeta, twierdząc, że się pomyliła.

Śmierć królowej została ogłoszona oficjalnie 8 września o godzinie 18:30.

Czytaj więcej:

Zmarła królowa Elżbieta II. Wielka Brytania w żałobie

Poprzedni pogrzeb brytyjskiego monarchy w opactwie Westminsterskim był w 1760 r.

Godzina po godzinie. Dokładny harmonogram pogrzebu Elżbiety II

Londyn: Przepełniony Green Park zamyka bramy dla żałobników

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement