Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Israel expands vaccination campaign to teens

Israel expands vaccination campaign to teens
Szczepienia młodzieży mają pozwolić na szybszy powrót uczniów do szkół. (Fot. Getty Images)
Israel began administering COVID-19 vaccines to teenagers Saturday as it pushed ahead with its inoculation drive, with a quarter of the population now vaccinated, health officials said.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Kampania szczepień przeciwko Covid-19 odbywa się w Izraelu najszybciej na świecie. Pierwszą dawkę preparatu firm Pfizer i BioNTech otrzymał już co czwarty mieszkaniec tego dziewięciomilionowego kraju.

Początkowo szczepiono osoby najbardziej narażone na infekcję i ciężki przebieg choroby, a od soboty szczepienia są dostępne dla wszystkich powyżej 40. roku życia i uczniów ostatnich klas szkoły średniej.

Organizowane przez Ministerstwo Edukacji egzaminy kończące naukę w szkole średniej mają duże znaczenie przy rekrutacji na uczelnie wyższe, mogą również wpłynąć na przebieg obowiązkowej w Izraelu po zakończeniu średniej edukacji służby wojskowej - przypomina agencja Reutera.

W Izraelu do końca stycznia trwa trzecia już, rozpoczęta pod koniec grudnia, ogólnokrajowa kwarantanna. Minister edukacji Joaw Galant zapowiedział, że powrót uczniów do szkół w lutym nie jest jednak pewny i ostateczne decyzje zostaną podjęte pod koniec stycznia.

Pytany o potencjalne, nieznane jeszcze zagrożenia związane ze szczepieniem nastolatków, dyrektor generalny w Ministerstwie Zdrowia Chezi Lewi tłumaczył, że szczepionka przeciwko Covid-19 nie różni się od innych tego typu preparatów i została już przebadana pod kątem bezpieczeństwa.

"Nie mam wątpliwości, że biorąc pod uwagę ryzyko łączące się z koronawirusem, lepiej jest przyjąć szczepionkę" - zapewnił Lewi.

Czytaj więcej:

Nowy typ koronawirusa dotarł do Izraela

Depresja i stres mogą osłabiać działanie szczepionki przeciwko koronawirusowi

Hancock: Większy odstęp między dawkami zwiększa skuteczność szczepionki

UK: W ciągu doby przeciwko Covid-19 zaszczepiono blisko pół miliona osób

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement