Menu

Italian league: Napoli won in the Maradona match

Italian league: Napoli won in the Maradona match
Piłkarze Napoli nie mieli problemów z pokonanmiem AS Roma. (Fot. Getty Images)
The Napoli players, with Piotr Zieliński in the basic squad, defeated Roma 4-0 at home in the 9th round of the Italian Premier League. The meeting was devoted to the legendary Argentinian Diego Maradona, who passed away on Wednesday, a former player of the team from Naples.
Advertisement
News available in Polish

Zawodnicy gospodarzy zagrali w koszulkach w biało-niebieskie pasy, przypominających stroje reprezentacji Argentyny, a na jednej z trybun umieszczono ogromne zdjęcie legendarnego zawodnika, który zmarł w wieku 60 lat.

Pierwszą bramkę zdobył w 30. minucie precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, tuż przy słupku, Lorenzo Insigne. Chwilę potem strzelec gola podbiegł do linii bocznej, wziął koszulkę z nazwiskiem Maradony i ją ucałował.

Na wielkim telebimie umieszczonym na stadionie wyświetlano w czasie meczu zdjęcie Argentyńczyka, a po zakończeniu spotkania utworzono komputerowo ogromny napis "Adios Diego".

Wkrótce imieniem legendarnego piłkarza ma zostać nazwany miejscowy stadion.

Oprócz Insigne, na listę strzelców wpisali się również Hiszpan Fabian Ruiz (asysta Insigne), Belg Dries Mertens oraz w końcówce meczu po indywidualnej akcji rezerwowy Matteo Politano.

Zieliński, który grał do 78. minuty, wystąpił w podstawowym składzie Napoli po raz pierwszy od 27 września. Później m.in. pauzował z powodu koronawirusa. Arkadiusza Milika ponownie nie było w kadrze gospodarzy.

Oba zespoły mają obecnie po 17 punktów, ale Napoli awansowało na piąte miejsce, natomiast Roma, która wcześniej wygrała trzy ligowe mecze z rzędu, spadła na szóste.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.01.2021
  GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement