Menu

Ireland cancels St. Patrick's Day parades over coronavirus fears

Ireland cancels St. Patrick's Day parades over coronavirus fears
Zeszłoroczna parada w Dublinie zgromadziła ok. 500 tys. widzów. (Fot. Getty Images)
A number of Ireland's St. Patrick's Day parades are being canceled over fears the mass gatherings would contribute to the spread of the coronavirus outbreak, Taoiseach Leo Varadkar said Monday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wczoraj paradę w Cork - drugim co do wielkości mieście w Irlandii - odwołał tamtejszy ratusz, zaś centralną paradę w Dublinie - minister zdrowia Simon Harris.

Parada w Dublinie, która się odbywa od 1931 r., co roku przyciąga do irlandzkiej stolicy dziesiątki tysięcy turystów, także z zagranicy. Jak się szacuje, w zeszłym roku zgromadziła ona 500 tys. widzów. Z kolei tę w Cork oglądało ok. 50 tys. widzów.

Varadkar, który na początku lutego przegrał wybory parlamentarne, ale ponieważ nadal nie udało się stworzyć nowej koalicji, pełni obowiązki premiera, ogłosił też przekazanie 430 mln euro państwowej służbie zdrowia na walkę z koronawirusem. Zapowiedział również, że tak długo, jak to możliwe, Irlandia pozostanie w fazie pierwszej walki z wirusem, gdy celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się Covid-19.

Wczoraj w Irlandii potwierdzono kolejne pięć przypadków koronawirusa, w efekcie czego ich liczba wzrosła do 24. Jedną z nowo zakażonych osób jest pracowniczka służby zdrowia.

Minister zdrowia Simon Harris ocenił wcześniej, że ryzyko, iż w Irlandii epidemia rozprzestrzeni się do takich rozmiarów, jak we Włoszech, Niemczech czy Francji, jest "umiarkowane do dużego".

Czytaj więcej:

300 mln uczniów na świecie nie chodzi do szkoły z powodu epidemii

WHO: Koronawirus nie zniknie latem jak grypa

Koronawirus paraliżuje sportowy kalendarz

Wirusolog: Trzeba zamknąć wszystkie lokale gastronomiczne we Włoszech

Brytyjski rząd: Wciąż jesteśmy w fazie powstrzymywania koronawirusa

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.04.2021
  GBP 5.2235 złEUR 4.5481 złUSD 3.7978 złCHF 4.1279 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement