Menu

Ireland: Prime Minister Varadkar returns to medical practice to fight the epidemic

Ireland: Prime Minister Varadkar returns to medical practice to fight the epidemic
Leo Varadkar uznał, że bardziej przyda się w roli lekarza niż na czele rządu. (Fot. Getty Images)
Irish Prime Minister Leo Varadkar has re-registered as a doctor and will work for one shift per week to help during the crisis associated with the coronavirus epidemic, his office said.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Varadkar pracował jako lekarz przez siedem lat, ale odszedł z zawodu, aby zostać politykiem i w 2013 r. wykreślono go z rejestru medycznego.

Jak poinformował rzecznik jego biura, Varadkar został w marcu ponownie wpisany do rejestru medycznego i przez jedną zmianę w tygodniu będzie pracował w obszarach, które są w zakresie jego praktyki. "Wielu członków jego rodziny i przyjaciół pracuje w służbie zdrowia. Chciał pomóc choćby w niewielkim stopniu" - dodał rzecznik.

Dziennik "Irish Times" wskazał, że Varadkar pomaga w konsultacjach telefonicznych. Każdy, kto mógł być narażony na kontakt z wirusem, jest początkowo oceniany telefonicznie.

W Irlandii rośnie liczba zgonów i zakażeń. (Fot. Getty Images)

W marcu minister zdrowia Simon Harris rozpoczął kampanię rekrutacyjną dla zmagającej się z brakami kadrowymi służby zdrowia, skierowaną głównie do byłych pracowników służby zdrowia, pod hasłem "Twój kraj cię potrzebuje". Jak poinformowano, na wezwanie przyszło ponad 70 tys. odpowiedzi.

Varadkar pochodzi z rodziny lekarskiej. Jest synem lekarza i pielęgniarki, w służbie zdrowia pracują także jego partner, dwie siostry i ich mężowie.

Tymczasem irlandzkie ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę wieczorem, że w ciągu ostatniej doby liczba zgonów spowodowanych koronawirusem zwiększyła się o 21 i wynosi obecnie 158, zaś liczba wykrytych zakażeń wzrosła o 390, do 4 994 przypadków. To drugi najwyższy dobowy wzrost zgonów i trzeci najwyższy wzrost nowych przypadków od początku epidemii.

Czytaj więcej:

Irlandia: Najwyższa dotychczas liczba zgonów i zakażeń

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.04.2021
  GBP 5.2235 złEUR 4.5481 złUSD 3.7978 złCHF 4.1279 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement