Menu

Ireland: Polish son racially attacked on bus

Ireland: Polish son racially attacked on bus
Polka wspomniała, że to nie pierwszy raz, kiedy jej syn został zaatakowany przez swój kolor skóry. (Fot. Twitter/@CallRosheen)
Irish media reported a racist attack on one of Dublin's buses. A Polish woman heard from one of her fellow passengers that she should 'throw her son out the window.'
Advertisement
News available in Polish

Polka Gabrysia Perka opowiedziała o zdarzeniu na łamach RSVP Live.

"Siedzieliśmy na górnym poziomie autobusu, a mój syn bawił się z ciocią i śmiał się. Wyglądał przez okno i chciał pokazać coś pasażerowi obok, więc postukał go w ramię" - opisuje incydent Polka. Mężczyzna zareagował nerwowo na zaczepki ze strony 2-latka. "Przestań mnie ku**a dotykać" - odparł.

Polka wspomina, że była bardzo zdenerwowana całym zajściem.

Wkrótce jednak doszło do kolejnego incydentu, kiedy do autobusu wsiadł inny mężczyzna i usiadł przed nimi. "Moje dziecko płakało i próbowałam je uspokoić pokazując mu świnkę Peppę, ale rzucił telefon o podłogę. Mężczyzna przed nami zareagował komentarzem: Ale masz rozwydrzonego bachora" - wspomina Gabrysia Perka na łamach RSVP Live.

Kobieta od 5 lat mieszka w Irlandii. (Fot. Getty Images)

"Postanowiłam zejść na dół, aby przynieść z wózka coś, co uspokoi syna, ale współpasażer wówczas dodał: Powinnaś wyrzucić go przez okno" - relacjonuje kobieta.

Polka, która mieszka w Irlandii od pięciu lat, wybuchnęła płaczem i poszła do kierowcy autobusu, prosząc go o interwencję. Mężczyzna, który rzucał niewybredne komentarze, został wyrzucony z autobusu i przekazany funkcjonariuszom gardy. 

Perka nie jest pewna, czy incydent był czysto rasistowski - uważa jednak, że łatwiej jest podnosić głos na osoby, które nie pochodzą z Irlandii. Kobieta wspomina również, że w przeszłości jej syn padł już ofiarą rasistowskich żartów, kiedy nazwano go "małpą" z uwagi na jego ciemniejszą skórę.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement