Menu

In December, Kraków Airport will exceed the threshold of 8 million passengers served

In December, Kraków Airport will exceed the threshold of 8 million passengers served
W zimowym rozkładzie lotów 24 przewoźników oferuje ponad 130 regularnych połączeń z Krakowa. (Fot. Facebook/Kraków Airport)
The Krakow-Balice International Airport expects to cross the threshold of 8 million passengers served in a year for the first time in its history in December.
Advertisement
News available in Polish

Dynamika wzrostu w listopadzie wyniosła 24 proc. w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku.

Jak podkreślił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, szansą na dalszy wzrost ruchu pasażerskiego jest włączenie Polski do ruchu bezwizowego do Stanów Zjednoczonych. Krakowskie lotnisko posiada obecnie bezpośrednie połączenie do Chicago, realizowane trzy razy w tygodniu przez PLL LOT.

Od połowy przyszłego roku narodowy przewoźnik uruchomi loty do Nowego Jorku raz w tygodniu i zwiększy do pięciu liczbę połączeń do Chicago. W tym samym czasie amerykańska linia lotnicza American Airlines zacznie latać pięć razy w tygodniu między Chicago i Krakowem.

"Połączenia te stają się wielką szansą dla turystyki i rozwoju gospodarczego i biznesowego Małopolski" - wskazał Włoszek.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów. (Fot. Facebook/Kraków Airport/Renata Karpińska)

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko odprawiło blisko 6,8 mln pasażerów, czyli o 16 proc. więcej niż rok wcześniej.

W tegorocznym zimowym rozkładzie lotów 24 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska oferuje ponad 130 regularnych połączeń.

Czytaj więcej:

Kraków Airport z rekordową liczbą pasażerów

LOT poleci z Krakowa do Nowego Jorku

Kraków Airport obsłużył w październiku prawie 789,2 tys. osób

Awaryjne lądowanie Ryanair w Krakowie. 183 osoby na pokładzie

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.01.2021
  GBP 5.152 złEUR 4.547 złUSD 3.751 złCHF 4.221 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement