Menu

Swedish Federation inviestigate Ibra for breaking protocol

Swedish Federation inviestigate Ibra for breaking protocol
Sprawa zostanie potraktowana "wyjątkowo poważnie". (Fot. Getty Images)
The Swedish Football Federation are investigating Zlatan Ibrahimovic for breaking the health protocol in Hammarby's latest win, his ex-team.
Advertisement
News available in Polish

Ibrahimovic pojawił się nieoczekiwanie na meczu klubu Hammarby IF, którego od jesieni jest współwłaścicielem po nabyciu 25 procent akcji.

Według przepisów ustalonych przez kierownictwo zdrowia publicznego i przyjętych przez ligę oraz szwedzką federację piłkarską, w szatni mogą przebywać wyłącznie zawodnicy i trenerzy. Ibrahimovic wszedł jednak do niej po meczu i każdemu z graczy pogratulował zwycięstwa.

Sytuację widzieli delegaci szwedzkiej federacji. Potwierdził to również prezes klubu Richard von Yxkull. "Tak, Zlatan wszedł do szatni i pogratulował wszystkim wygranej na inaugurację Allsvenskan. To był szczególny moment i jego obecność na meczu była dla nas bardzo ważna" - wspomniał szef klubu.

Sekretarz generalny SEF Mats Enquist potwierdził na antenie szwedzkiego radia, że wpłynęło zawiadomienie o "poważnym złamaniu przepisów".

Zaznaczył, że sprawa zostanie potraktowana "wyjątkowo poważnie", ponieważ w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem nie można robić żadnych wyjątków, a każdy jest traktowany równo - bez względu na to, kim jest.

Czytaj więcej:

Ibrahimovic rozpoczął zbiórkę pieniędzy na włoskie szpitale

Zlatan Ibrahimovic: Wirus poważnie skomplikował moje plany

Ibrahimovic nawet za trening bierze pieniądze

Kontuzja Ibrahimovica mniej groźna niż podejrzewano

Ibrahimovic wrócił do Włoch. Czeka go seria badań

Ibrahimovic wraca do zdrowia. Kolejne badania za 10 dni

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.01.2021
  GBP 5.152 złEUR 4.547 złUSD 3.751 złCHF 4.221 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement