IBB Polonia ended the season with a victory

Sezon 2021/22 był prawdziwym siatkarskim rollercoasterem dla londyńskiego klubu. (Fot. sandsphotos.co.uk)
The day before yesterday, IBB Polonia London played their last match in the 2021/22 season. In her own hall, she took the Sheffield Hallam squad. After a good match by the hosts, the players of Grzegorz Niski defeated their opponents 3-1. At the end of this year's tournament, the Londoners are fifth in the league table.

Na sobotni mecz gospodarze wyszli bardzo zmotywowani. Zawodnicy chcieli jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością w ostatnim meczu sezonu.

IBB Polonia rozpoczęła spotkanie koncertowo. Dwa pierwsze sety były pod całkowitą kontrolą podopiecznych trenera Grzegorza Niskiego. Drużyna gospodarzy narzuciła rytm i zakończyła obie partie ze sporą przewagą punktową (25:15; 25:16). Trzeci set rozpoczął się podobnie do poprzednich. IBB Polonia kontynuowała dobry występ. Następnie, przy przewadze kilku oczek, trener Grzegorz Niski dokonał zmian i na boisku znalazło się aż pięciu juniorów.

Przeciwnik wykorzystał sytuację, odrobił kilka punktów i zakończył seta zwycięstwem 23:25. Ostatnia odsłona, to ponownie koncertowy popis londyńczyków. Po powrocie do podstawowego ustawienia ekipa gospodarzy nie dała rywalom możliwości walki. Dzięki dobrej zagrywce IBB Polonia szybko zdobyła kilka oczek przewagi, by następnie bardzo szybko ją powiększać. Czwarta odsłona zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25-8, a cały mecz 3-1 (25:15, 25:16; 23:25; 25:8). Wśród kibiców ponownie panowała miła atmosfera. Obecni w hali fani z całych sił dopingowali swoich zawodników.

Mimo, że rozgrywki ligowe i pucharowe dla zespołu ze stolicy Anglii dobiegły końca, drużyna w dalszym ciągu pozostaje aktywna. Młodzież reprezentująca też seniorski skład, wraz z pozostałymi uczniami akademii Pro Volley rozegra jeszcze finał młodzieżowych Mistrzostw Anglii oraz będzie kontynuować zmagania w lidze londyńskiej. Z kolei seniorzy będą w dalszym ciągu odbywać treningi, by pozostać w formie przed wakacyjną przerwą.

Na zakończenie sezonu IBB Polonia Londyn postanowiła zaoferować swoim fanom możliwość zdobycia replik koszulek meczowych z kolejnym historycznym motywem. W 2021/22 drużyna uhonorowała znanego pisarza Josepha Conrada Korzeniowskiego. Koszulki można zamawiać na stronie www do 17 kwietnia 2022.