Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

IBB Polonia London VC advance to the Semi Finals of the National Cup

IBB Polonia London VC advance to the Semi Finals of the National Cup
Mecz półfinałowy odbędzie się 22 lutego 2020, a przeciwnikiem IBB Polonii Londyn będzie drużyna Malory Eagles. (Fot. sandsphotos)
The game on Saturday was the first in the 2020 calendar year. IBB Polonia London beat Sheffield Hallam in three sets to book their tickets in the final four.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Po świąteczno-noworocznej przerwie, na którą IBB Polonia Londyn udała się w grudniu, po meczu w Pucharze CEV, przyszedł czas na powrót do rozgrywek krajowych. W sobotę, 25 stycznia zawodnicy stołecznego klubu na wyjeździe zmierzyli się z Sheffield Hallam w ramach rozgrywek pucharowych.

Początkowo spotkanie było bardzo wyrównane, drużyny prowadziły grę punkt za punkt. W końcówkach pierwszych dwóch partii goście utrzymywali koncentrację i dobry rytm, co pozwoliło im kończyć odsłony korzystnym wynikiem. Trzeci set zdecydowanie należał do londyńczyków, którzy w pełni kontrolowali grę. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 6:16, następnie umacniali już tylko swoją przewagę i wygrali cały mecz wynikiem 0-3 (23:25; 22:25; 12:25).

Siatkarze IBB Polonii Londyn wciąż w dobrej formie! (Fot. www.sandsphoto.co.uk)

"Forma po przerwie noworocznej, jak zwykle była dla nas zagadką. Na treningach prezentowaliśmy się nieźle, co udało nam się to przenieść na parkiet podczas spotkania. Przez pierwsze dwa sety przeciwnik postawił nam wysoką poprzeczkę, ale dzięki naszemu doświadczeniu przechyliliśmy szalę zwycięstwa na nasza stronę" – stwierdził Bartosz Kisielewicz, kapitan IBB Polonii Londyn.

Mecz półfinałowy odbędzie się 22 lutego 2020, a przeciwnikiem IBB Polonii Londyn będzie drużyna Malory Eagles, która w ćwierćfinale pokonała K S Ósemka Ealing 0-3. Szczegóły dotyczące wydarzenia pojawią się niebawem na oficjalnych kanałach klubu.

15 lutego podopieczni trenera Vangelisa ponownie spotkają się na parkiecie z drużyną Sheffield Hallam. (Fot. sandsphotos)

"W półfinale czeka nas lokalny rywal Malory. Kolejny przeciwnik jest równie wymagający, jak Sheffield, także będzie to ciekawy mecz, zarówno dla nas, jak i kibiców. Nasze nastawienie jest jak najbardziej pozytywne i mam nadzieje, że damy jeszcze wiele radości naszym fanom, a wynik spotkania doprowadzi nas do finału tych rozgrywek" – zakończył Kisielewicz.

Tymczasem, w najbliższym czasie – 15 lutego, podopieczni trenera Vangelisa ponownie spotkają się na parkiecie z drużyną Sheffield Hallam. Będzie to ligowy mecz drugiej części sezonu, w której drużyny zajmujące topowe miejsca w tabeli walczą o mistrzostwo kraju.

Wyniki ćwierćfinałowego meczu z udziałem IBB Polonii Londyn:
Sheffield Hallam – IBB Polonia Londyn 0-3 (23:25; 22:25; 12:25)

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn liderem ligowej tabeli

Zwycięska passa IBB Polonii Londyn poprzedza mecze w Pucharze CEV

Zwycięstwo mistrza Anglii: IBB Polonii Londyn w meczu poprzedzającym rewanż w Pucharze CEV

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement