Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Home Office considers detention and ban for people entering illegally

Home Office considers detention and ban for people entering illegally
Czy brytyjskiemu rządowi uda się przywrócić kontrole nad granicami? (Fot. Getty Images)
Locking up people who enter the country illegally and barring them from ever settling in the UK are “options” under consideration by Suella Braverman and No 10 as the government puts a crackdown on small boats at the heart of its agenda.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Zamykanie w areszcie ludzi, którzy wjeżdżają do kraju nielegalnie i zakazywanie im osiedlania się w Wielkiej Brytanii to opcje, które obecnie rozważane są przez szefową Home Office Suellę Braverman i gabinet premiera na Downing Street. Jak informują media, rozwiązanie problemu związanego z napływającymi wciąż na małych łodziach imigrantami powoli staje się centrum programowym torysów.

Powyższe pomysły zawarto w raporcie prawicowego ośrodka analitycznego Center for Policy Studies, do którego Suella Braverman napisała wstęp. Ona sama przekazała, że "nie zgadza się ze wszystkimi tezami w raporcie, ale nie zaprzecza, iż niektóre pomysły są analizowane".

Do Wielkiej Brytanii wciąż przybywają kolejni nielegalni imigranci. (Fot. Getty Images)

Anonimowe źródło w brytyjskim rządzie zapytane wprost o pomysł aresztowania osób ubiegających się o azyl i uniemożliwienia im osiedlenia się w kraju przekazało: "Premier i szefowa Home Office są obecnie skupieni przede wszystkim na rozprawieniu się z nielegalną migracją".

Dodało też, iż "opracowywane są różne opcje, aby przywrócić kontrole nad granicami".

Do sprawy odniosła się już opozycyjna Partia Pracy, która przekazała, że "obecne stanowisko rządu jest chaotyczne i jasne jest, że nikt nie ma kontroli nad granicami".

Premier Rishi Sunak uczynił zatrzymanie przepraw małych łodzi przez kanał La Manche jednym ze swoich politycznych priorytetów, pomimo szeregu trudności związanych z rozwiązaniem tego problemu.

Czytaj więcej:

Szefowa brytyjskiego MSW: Nielegalni imigranci dokonują inwazji na nasze wybrzeże

Szefowa Home Office przyznaje: Nie mieliśmy kontroli nad granicami kraju

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement