Menu

Hays Travel 'devastated' as it cuts almost 900 jobs

Hays Travel 'devastated' as it cuts almost 900 jobs
Przyczyną tego kroku jest w szczególności przywrócenie obowiązku kwarantanny dla przyjeżdżających z Hiszpanii. (Fot. Getty Images)
The firm which bought Thomas Cook shops has said up to 878 employees out of 4,500 may lose their jobs because of new coronavirus travel restrictions.
Advertisement
News available in Polish

Przyczyną tego kroku jest kryzys w branży turystycznej wskutek epidemii koronawirusa, a w szczególności przywrócenie przez rząd w ostatni weekend lipca obowiązku kwarantanny dla przyjeżdżających z Hiszpanii i zalecenia, by powstrzymać się od podróży do tego kraju, o ile nie jest to niezbędne. Hiszpania jest najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów Brytyjczyków.

"Jesteśmy zdruzgotani, że po wszystkich naszych wysiłkach i ogromnych inwestycjach, których dokonaliśmy, stajemy teraz w obliczu utraty części naszych cenionych pracowników, nie z ich własnej winy. Po podjęciu decyzji o zakazie wyjazdów do Hiszpanii i jednoczesnych zmianach w warunkach subsydiowania urlopów nie mieliśmy innego wyboru" - napisali w oświadczeniu właściciele John i Irene Hays.

Od sierpnia pracodawcy muszą płacić składki za pracowników urlopowanych z powodu epidemii, a od września będą też płacić część pensji tych pracowników, które obecnie wypłaca rząd.

Jak poinformowano, zwolnieniami objęci zostaną zarówno dawni pracownicy Hays Travel, jak i ci, którzy zostali przejęci od Thomasa Cooka.

Hays Travel z siedzibą w Sunderland na północnym-wschodzie Anglii to największe niezależne brytyjskie biuro turystyczne. Zyskało spory rozgłos, gdy w październiku zeszłego roku przejęło wszystkie 555 placówek brytyjskiego oddziału Thomasa Cooka oraz ponad 2 000 z 9 000 jego pracowników. W obu przypadkach było to więcej niż Hays Travel miał do tej pory.

Czytaj więcej:

Problemy Thomasa Cooka narastały od lat

Prezes Thomas Cook "prawie płakał", gdy zwalniał 9 tys. osób

Hays Travel przejmuje placówki i część pracowników Thomasa Cooka

Prezes Thomasa Cooka przeprasza, ale broni swoich zarobków

UK przywraca 14-dniową kwarantannę dla przyjeżdżających z Hiszpanii

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement