Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Gymnastics coaches in the UK will not force students to weigh themselves

Gymnastics coaches in the UK will not force students to weigh themselves
Dzieci nie będą już ważone, aby nie stosować wobec nich kryteriów, które obowiązują w przypadku zawodowych sportowców. (Fot. Getty Images)
Gymnastics coaches in the UK will no longer be able to force their young players to weigh themselves. This is the result of new rules introduced by British Gymnastic after detecting irregularities and abuses revealed in last year's report.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Zgodnie z nowymi zasadami, gimnastyczki i gimnastycy w wieku 10 lat oraz młodsi nie będą mogli poddawać się ważeniu, zaś ci w wieku 11-18 lat tylko w przypadku, gdy wyrażą na to zgodę sami oraz ich rodzice bądź opiekunowie.

Waga najmłodszych adeptów gimnastyki będzie mogła być określana wyłącznie przez lekarzy, a ważenie ma mieć uzasadniony powód medyczny, np. będzie związane z procesem rośnięcia.

"Chodzi o to, że nie powinniśmy patrzeć na te młode osoby, ich parametry fizyczne, przez pryzmat wartości dla zawodowych gimnastyczek i gimnastyków, lecz powinniśmy widzieć w nich przede wszystkim rozwijające się dzieci. Nie chcemy, by medale były stawiane ponad dobre samopoczucie" - wyjaśniła BBC Sarah Powell, dyrektor generalna British Gymnastics.

Panel ekspertów, w oparciu o 400 zgłoszeń, stwierdził w ubiegłorocznym raporcie, że młodzi sportowcy tej dyscypliny są poddawani istotnym fizycznym i psychicznym praktykom nękania, a nawet znęcania się przez trenerów. 

Czytaj więcej:

Włochy: Aktywność fizyczna będzie przepisywana przez lekarzy

Badanie: Polskie dzieci są niższe od rówieśników z innych krajów naszego regionu

Londyn: Brak aktywności fizycznej to problem ponad 35% mieszkańców

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 04.03.2024
  GBP 5.0480 złEUR 4.3201 złUSD 3.9820 złCHF 4.5119 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement