Menu

Greggs in talks to cut staff hours to ‘minimise risk of job losses’

Greggs in talks to cut staff hours to ‘minimise risk of job losses’
Sierpień był dla Greggsa "wyjątkowo trudnym miesiącem". (Fot. Getty Images)
High street bakery chain Greggs has said it is in talks with staff over cutting employee hours “to minimise the risk of job losses” when the furlough scheme ends next month.
Advertisement
News available in Polish

Firma z siedzibą w Newcastle, która na Wyspach zatrudnia ok. 25 tys. osób, przekazała w komunikacie, że ​​zakończyła przegląd swoich operacji handlowych, aby upewnić się, że "koszty zatrudnienia odzwierciedlają szacowany poziom popytu od listopada".

Specjalista od jedzenia na wynos podkreślił przy tym, że sierpień był dla niego "wyjątkowo trudnym miesiącem", ponieważ - z powodu braku stolików w lokalach - nie był w stanie skorzystać z programu "Eat Out to Help Out". 

W lipcu i sierpniu sprzedaż Greggs osiągnęła 71,2 proc. poziomu z analogicznego okresu 2019 r. Jednak we wrześniu sprzedaż odbiła i osiągnęła 76,1 proc. swojego poziomu z tego samego miesiąca ub. roku.

Sieć zatrudnia na Wyspach ok. 25 tys. osób. (Fot. Getty Images)

"Perspektywy handlu pozostają niepewne, a rosnące wskaźniki infekcji Covid-19 prowadzą do zwiększonego ryzyka przerwania łańcucha dostaw. Do tego dochodzą dalsze ograniczenia dotyczące przebywania klientów poza domem" - można przeczytać w oświadczeniu firmy.

"Jednak udowodniliśmy, że w tym ciężkich czasach potrafimy działać z zachowaniem zasad dystansu społeczny i dostosowywać się do nowych kanałów cyfrowych" - dodano.

Greggs przyznał, że - po zwiększonych inwestycjach w okresie blokady - jego cyfrowy biznes "rozwija się szybko". Chodzi m. in. o współpracę z dostawcą żywności Just Eat, dzięki której klienci Greggs otrzymują kanapki czy wypieki prosto pod swoje drzwi.

Czytaj więcej:

Pracownicy Greggsa z dużą premią. Firma zarobiła krocie

Greggs zapłaci pracownikom, którzy będą musieli zostać w domu

Sieć piekarni Greggs przygotowuje się do kolejnego lockdownu

Koniec "Eat Out to Help Out", ale restauracje same oferują zniżki

Ponad 100 mln razy skorzystano z rabatów na jedzenie poza domem

Szef Banku Anglii sugeruje, by nie kończyć programu subsydiowania pensji

UK: Rząd nadal będzie dopłacał do pensji, ale mniej i nie wszystkim

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement