Menu

Granerud could not look at the Crystal Ball

Granerud could not look at the Crystal Ball
Norweg przyznał, że "wyrzucił ją z domu jak niechcianego lokatora". (Fot. Getty Images)
The winner of the World Cup in ski jumping Norwegian Halvor Egner Granerud stated that he could not stand mentally looking at the Crystal Ball all the time and after several days he sent her to his parents.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Stała u mnie w małym mieszkaniu w Trondheim przez 11-12 dni, a ja cały czas na nią się patrzyłem i w końcu zaczęła nade mną dominować psychicznie i zacząłem z nią rozmawiać. W końcu powiedziałem jej: Już dość i wynocha! i wyrzuciłem ją z domu jak niechcianego lokatora. Stoi teraz na półce u moich rodziców w Asker pod Oslo" - przyznał Norweg.

Widok największego w jego karierze trofeum sprawił, że cały czas myślał o kolejnym sezonie i następnych trofeach i zaczął się stresować. "Łatwo jest się zagubić patrząc ciągle na coś co cały czas mówi, że jest pierwsze, ale nie jedyne i przyjdą następne. Ta kula zaczęła być czymś w rodzaju fetyszu jak baśniowy pierścień, od którego nie można oderwać wzroku" - wyjaśnił.

Poza tym wyjawił, że nie najlepiej się czuje po przejściu koronowirusa, który wykazały u niego testy podczas mistrzostw świata w Obersdorfie.

"Objawy miałem łagodne, ale później przyszło dziwne zmęczenie. Teraz jest jeszcze większe i właściwie nie mam siły trenować i w ogóle nic robić. Obawiam się długotrwałych skutków pochorobowych, a jedyną nadzieją jest myśl, że osłabienie może być tylko efektem wyczerpującego sezonu" - przekazał skoczek dziennikowi "Dagbladet".

Czytaj więcej:

Granerud zarażony Covid-19. To dla niego koniec MŚ

Granerud: Mój wielki rywal zaoferował mi domowe obiady od mamy

Granerud: "Już wygrałem, ale w Planicy nie będę tylko turystą"

PŚ w skokach: Granerud najbogatszy, Stoch trzeci na liście płac sezonu 2020/21

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.09.2021
  GBP 5.3633 złEUR 4.5789 złUSD 3.8882 złCHF 4.1929 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement