Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Good results of the Stoch MRI

Good results of the Stoch MRI
Kamil Stoch szybko wraca do formy i jego udział w igrzyskach w Pekinie jest bardzo prawdopodobny. (Fot. Getty Images)
'The result of the magnetic resonance imaging of Kamil Stoch's ankle is good, everything is healing properly' - said the doctor of the ski jumpers' team, Aleksander Winiarski. He did not rule out that the three-time Olympic champion would return to the hill next week.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Stoch doznał kontuzji podczas rozruchu poprzedzającego trening na Wielkiej Krokwi, dwa dni przed zakopiańską edycją Pucharu Świata. Uraz stawu skokowego wykluczył go nie tylko ze startu w tych zawodach, ale w najbliższych zawodach w Titisee-Neustadt.

Już kilkanaście godzin po badaniach lekarskich, które wykazały, że skoczek ma uszkodzoną torebkę stawową oraz naderwane więzadła, fizjoterapeuta kadry Łukasz Gębala rozpoczął specjalistyczne zabiegi.

Przyniosły one w ciągu zaskakująco krótkiego czasu bardzo dobry efekt - opuchlizna zniknęła, zasinienia błyskawicznie zmieniły kolor wykazując, że proces zdrowienia przebiega prawidłowo. Stoch mógł powoli wracać do aktywności fizycznej.

Jak przyznał Winiarski, jak na bardzo doświadczonego sportowca przystało Stoch z pełną odpowiedzialnością podchodził do każdej decyzji lekarza dotyczącej kolejnego kroku w procesie szkolenia.

"Trening wprowadzaliśmy stopniowo, obciążając tylko dozwolone partie ciała przy leczeniu zachowawczym tego typu urazu. Po każdym tego typu wysiłku sprawdzaliśmy, czy wszystko jest dobrze, a badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło tylko, że jest coraz lepiej" - tłumaczył Winiarski.

Pojawiły się już nawet spekulacje, że już w piątek będzie mógł trenować na skoczni.

"To nieprawda. Po pierwsze to jednak trochę zbyt wcześnie, po drugie sypiący śnieg i dość silny wiatr i tak by na to nie pozwolił" - zdementował pogłoski lekarz kadry skoczków, pełniący tę funkcję od 2005 roku.

Tydzień przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie odbędą się pucharowe zawody w Willingen. Czy jest szansa, że Stoch tam wystartuje?

"Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu, kiedy to też być może Kamil zacznie trening na skoczni. Oczywiście, o ile pozwolą na to warunki pogodowe. To ważny element przy pierwszych próbach po takiej kontuzji" - podkreślił ortopeda.

Igrzyska w Pekinie będą piątymi w karierze skoczka z Zębu. W 2006 roku wystartował w Turynie, cztery lata później w Vancouver, a z kolejnych przywiózł trzy tytuły indywidualne tytuły mistrza olimpijskiego - dwa z Soczi w 2014, jeden z Pjongczangu w 2018 roku. Również w Korei Południowej, wraz z Maciejem Kotem, Stefanem Hulą i Dawidem Kubackim, wywalczył brązowy medal w drużynie.

Oprócz Stocha do Chin polecą Kubacki, Hula, Piotr Żyła i Paweł Wąsek.

Igrzyska w Pekinie rozegrane zostaną w dniach 4-20 lutego.

Czytaj więcej:

PŚ w Zakopanem: PZN podał skład na Zakopane, Stoch nie wystąpi

Lekarz kadry o stanie zdrowia Stocha: "Zdecydowany postęp, jestem mile zaskoczony"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement