Menu

Giorgio Armani criticised for comparing fashion trends to rape

Giorgio Armani criticised for comparing fashion trends to rape
Armani: "To forma gwałtu, to niegodne". (Fot. Getty Images)
The fashion designer Giorgio Armani has been accused of diminishing sexual violence against women after he claimed the fashion industry was 'raping' women with short-lived trends and sex-driven marketing.
Advertisement
News available in Polish

Włoskie media, w tym sobotnie gazety, cytują słowa 85-letniego Armaniego, który po pokazie swych kreacji w Mediolanie oświadczył: "Mówi się o kobietach zgwałconych w zaułkach. A kobiety są regularnie gwałcone przez stylistów, a ja też nim jestem. To niegodne, co się dzieje".

Następnie projektant wyjaśnił, że ma na myśli niektóre plakaty reklamowe. "Widać na nich prowokujące, półnagie kobiety. Zdarza się, że wiele czuje się zobligowanych do myślenia, że także one powinny tak się pokazywać. To według mnie, jest gwałt" - stwierdził.

Stylista zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami: "Wybaczcie, że mnie poniosło i te mocne słowa, ale czułem, że muszę to powiedzieć".

Armani, nazywany we Włoszech z racji swej pozycji "królem Jerzym", wyznał też, że dość ma pytań, o to jakie są tendencje w modzie w tej chwili? "Tendencje to nic, nie powinno ich być. Najważniejsze jest to, by jak najlepiej ubrać kobiety unikając śmieszności, a nie dyskutować o tym, co jest modne" - zauważył. Zaapelował: "Przestańmy ulegać temu systemowi".

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 31.03.2020
  GBP 5.105 złEUR 4.552 złUSD 4.147 złCHF 4.300 zł

  Sport


  Advertisement