Menu

George, Charlotte, and Louis spoke with David Attenborough in a rare video from the royal family

George, Charlotte, and Louis spoke with David Attenborough in a rare video from the royal family
Trójka młodych arystokratów zadała znanemu przyrodnikowi po jednym pytaniu. (Fot. Twitter/@KensingtonRoyal)
The Cambridge children have asked Sir David Attenborough their most pressing animal questions, including whether he likes spiders. On Saturday, Kensington Palace shared a video to their social media accounts showing Prince George, Princess Charlotte and Prince Louis asking the natural historian questions ahead of his new film, A Life on Our Planet.
Advertisement
News available in Polish

Trójka młodych arystokratów zadała znanemu przyrodnikowi po jednym pytaniu. Jako pierwszy wystąpił 7-letni George. "Jakie zwierzę wymrze jako pierwsze?" - zapytał pierworodny Kate i Williama, otrzymując odpowiedź, że David Attenborough ma nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie.

5-letnia Charlotta wyznała zaś, że uwielbia pająki i ciekawi ją, czy znany przyrodnik podziela jej uczucia. Najwięcej komplementów wśród internautów zdobył jednak 2-letni Louis, który zapytał o ulubione zwierzę.

Bezpretensjonalność i swoboda dzieci podczas tego nagrania wzbudziła wiele podziwu i sympatii także dla ich rodziców. Jak zauważają specjaliści od tematów związanych z brytyjską monarchią, występ ten jest bardzo delikatnym wstępem do angażowania nieletnich arystokratów w wypełnianie królewskich obowiązków.

Rozmowa królewskich dzieci z brytyjskim przyrodnikiem jest kontynuacją ruchu mającego zbudować w odbiorcach świadomość ekologiczną. W zeszły weekend książę William i Kate Middleton opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcie rodziny królewskiej w towarzystwie 94-letniego Davida Attenborougha.

Bezpretensjonalność i swoboda dzieci podczas tego nagrania wzbudziła wiele podziwu i sympatii także dla ich rodziców. (Fot. PAP/EPA)

Dla upamiętnienia tego wyjątkowego wydarzenia, 7-letni George otrzymał od gościa skamieniały ząb gigantycznego rekina, co przez chwilę wywołało nawet oburzenie na Malcie, na której David Attenborough znalazł ten ząb.

38-letni książę William wyznał, że chciałby swoim dzieciom móc powiedzieć, że zrobił wszystko, aby uratować tę planetę, dodając, że Ziemia jest w krytycznym punkcie i stoimy przed koniecznością dokonania trudnych wyborów.

Czytaj więcej:

Księżna Kate: Obowiązki księżnej utrudniają mi bycie dobrą matką

Sondaż: Co piąte dziecko w UK ma koszmary związane ze zmianami klimatu

BBC ruszyło z lekcjami w domach. Wśród nauczycieli wiele gwiazd

Te imiona dla dzieci były najpopularniejsze w UK w 2019 r.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 18.01.2021
  GBP 5.100 złEUR 4.547 złUSD 3.770 złCHF 4.229 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement