Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Games 2032: Flying car race a possible show sport

Games 2032: Flying car race a possible show sport
Australijczycy wpadli na pomysł, by dyscypliną pokazową podczas igrzysk w Brisbane w 2032 r. był wyścig latających, elektrycznych samochodów. (Fot. Facebook/Airspeeder)
The race of flying electric cars could be a showcase sport at the 2032 Olympic Games in Brisbane, vehicle manufacturer Airspeeder has estimated.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Mająca swoją siedzibę w Adelajdzie firma pochwaliła się, że skonstruowała pierwszy na świecie latający, elektryczny samochód. Testy pojazdu odbywają się na pustyni na południu Australii.

"Kiedy zbudujemy i przetestujemy te samochody i zorganizujemy szereg wyścigów, rozpoczniemy transmisje na żywo. To pozwoli światu zobaczyć, czym zajmowaliśmy się tutaj, w południowej Australii" - oznajmił szef działu kontaktu z mediami Airspeedera Stephen Sidlo w rozmowie z australijską telewizją ABC, zacytowanej przez portal "Inside the Games".

"Chcielibyśmy pojawić się na igrzyskach, ale możemy to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy nadamy temu sportowi odpowiedni prestiż, ściągniemy nadawców, rozbudzimy ciekawość kibiców i zadbamy o kwestie bezpieczeństwa. Kiedy to nam się uda, zapukamy do olimpijskich drzwi" - wyjaśnił.

Najbliższe letnie igrzyska odbędą się w 2024 roku w Paryżu i w 2028 w Los Angeles.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.03.2023
  GBP 5.3302 złEUR 4.6850 złUSD 4.3247 złCHF 4.7012 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement