French Open: Italian Paolini will be Swiatek's rival in final

28-letnia Jasmine Paolini to włoska tenisistka z polskimi korzeniami. (Fot. Tim Clayton/Corbis via Getty Images)
Jasmine Paolini advanced to the final of the French Open in Paris, where she will face the leader of the world ranking, Iga Swiatek. The Italian tennis player, who has Polish roots and was seeded number 12, defeated Russian Mirra Andreeva 6:3, 6:1. The fight lasted one hour and 15 minutes.

Włoszka, która w ćwierćfinale wyeliminowała rozstawioną z numerem 4. Kazaszkę Jelenę Rybakinę, od początku zdominowała 17-letnią Rosjankę, chociaż w pierwszym secie tylko jedno przełamanie wystarczyło jej do zwycięstwa 6:3. W drugiej partii wygrała trzy gemy przy serwisie rywalki.

28-letnia tenisistka zrewanżowała się tym samym Andriejewej za porażkę w zeszłym miesiącu w turnieju rangi 1000 w Madrycie.

Paolini, której matka jest Polką, nigdy wcześniej nie awansowała do finału w Wielkim Szlemie. Już gra w ćwierćfinale była jej największym osiągnięciem, ale w środę, a następnie w czwartek, zdołała wykonać kolejne kroki.

Wcześniej Świątek pokonała w półfinale rozstawioną z numerem 3. Amerykankę Coco Gauff 6:2, 6:4.

Sobotni finał będzie trzecim pojedynkiem Polki z Włoszką. 23-letnia raszynianka wygrała dwa dotychczasowe, w tym w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open w 2022 roku.

French Open: Iga Świątek zagra w finale!