Menu

Formula 1: The organizers have increased the number of races

Formula 1: The organizers have increased the number of races
Organizatorzy apelowali wcześniej o zwiększenie liczby eliminacji, aby zwiększyć swoje dochody. (Fot. Getty Images)
Formula One teams agreed to expand next year's calendar of starts from 21 to a record 22 eliminations - said the head of Mercedes Toto Wolff. The arrangements were made yesterday, the day before the Hungarian Grand Prix at the Hungaroring.
Advertisement
News available in Polish

O zgodę na zwiększenie liczby startów do 10 zespołów wystąpiła zarządzająca Formułą 1 firma Liberty Media.

"W zasadzie zgodziliśmy się na 22. wyścig. Musimy pozwolić robić Liberty ich interesy, aby Formuła się rozwijała. Jeśli są w stanie przyciągnąć promotorów, to trzeba ich wspierać" - przekazał Wolff.

Dodał, że - według zespołów - nie powinno się natomiast zmieniać przepisów technicznych, w tym zwiększać liczby dopuszczalnych silników. Problemem może być za to logistyka, ponieważ nie jest pewne, czy jeden zespół serwisowy poradzi sobie z taką liczbą startów.

Liberty Media w sezonie 2020 chce włączyć do kalendarza wyścigi w Holandii i Wietnamie. Prawdopodobnie wypadnie za to GP Niemiec.

Kilka dni wcześniej Reuters informował, ze Liberty Media chciałaby zorganizować nawet 24 wyścigi w 2021 roku.

Inauguracja tegorocznego sezonu F1 nastąpiła 17 marca w Melbourne, gdy kierowcy walczyli o Grand Prix Australii. Zakończy się dopiero 1 grudnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w GP Abu Zabi. W niedzielę odbędzie się wyścig o Grand Prix Węgier, 12. runda mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej prowadzi Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes), który wyprzedza o 41 punktów kolegę z zespołu Fina Valtteriego Bottasa. Jeden punkt zdobył jak do tej pory Robert Kubica (Williams).

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Advertisement