Menu

Ferrero: 'Season should end here'

Ferrero: 'Season should end here'
Prezes Sampdorii daje próbkę swoich umiejętności piłkarskich... (Fot. Getty Images)
Sampdoria owner Massimo Ferrero says that for him 'the season ends here' amid reports of strong divisions amongst the 20 Serie A teams as to whether the current campaign should continue. Serie A has been suspended for over two weeks in light of the Coronavirus.
Advertisement
News available in Polish

"Dla mnie ten sezon się kończy. A w przyszłym mogłoby zagrać nie 20 drużyn, jak obecnie, lecz nawet 22. Co powiedzieć ma zespół Benevento, który zgromadził 69 punktów w Serie B (wicelidera Crotone wyprzedza aż o 20 pkt – przyp. red.)" – stwierdził Ferrero w wywiadzie dla jednej z tamtejszych stacji radiowych.

Jego zdaniem, za końcową należałoby uznać kolejność po rozegranych 26 kolejkach. W tabeli prowadzi Juventus Turyn, w składzie z Wojciechem Szczęsnym, który o zaledwie punkt wyprzedza Lazio Rzym. Sampdoria jest 16. i miała tylko „oczko" więcej od będącego na pozycji spadkowej Lecce.

"Wiem, że to bardzo nie będzie się podobało prezesowi i właścicielowi Lazio Claudio Lotito, ale powinniśmy już zakończyć sezon" – podkreślił szef Sampdorii.

Kilka dni temu prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) Gabriele Gravina poinformował, że rozgrywki Serie A, przerwane z powodu pandemii koronawirusa, mogłyby zostać wznowione 2 maja i zakończone w lipcu.

"Musielibyśmy stworzyć plan zakładający przeprowadzenie miesięcznych przygotowań, a następnie rozegranie 12 kolejek. Skończylibyśmy wszelkie rozgrywki w sierpniu, a co stałoby się z nowym sezonem?" – dodał Ferrero. W Italii potrzebne byłyby jeszcze wolne terminy na rozegranie półfinałów i finału Pucharu Włoch.

Z powodu koronawirusa w tym kraju zmarło ok. 7 tysięcy osób. Wśród zainfekowanych byli piłkarze klubów Serie A, w tym Bartosz Bereszyński z Sampdorii. W tym klubie gra także Karol Linetty, ale u niego nie było problemów ze zdrowiem.

Bartosz Bereszyński (po prawej) to polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy we włoskim klubie UC Sampdoria oraz w reprezentacji Polski. Życzymy mu szybkiego porotu do zdrowia!(Fot. Getty Images)

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement