Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Federer has been the world's highest-paid tennis player in the last 12 months

Federer has been the world's highest-paid tennis player in the last 12 months
Ze względu na problemy z kolanem i związane z nimi operacje Federer opuścił niemal cały poprzedni sezon. (Fot. Getty Images)
Roger Federer is the world's highest-earning tennis player in the last 12 months, informed Forbes magazine. The famous Swiss, who only played in five tournaments due to health problems during this period, added $ 90.6 million to his fortune.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak zaznaczono w raporcie, Federer niespełna 1 mln USD zarobił przez ostatni rok za sprawą gry w tenisa, a zdecydowana większość jego dochodów pochodzi z innych źródeł.

40-letni Szwajcar ze względu na problemy z kolanem i związane z nimi operacje opuścił niemal cały poprzedni sezon (zagrał tylko na początku, w Australian Open), a obecny też już przedwcześnie zakończył. W tym roku między marcem a lipcem wystąpił w pięciu turniejach.

Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Japonka Naomi Osaka, która zarobiła 60,1 mln brutto, z czego ponad 90 procent tej sumy poza kortem. Trzecia jest Amerykanka Serena Williams - 41,8 mln, a czołową piątkę uzupełniają Serb Novak Djokovic i Hiszpan Rafael Nadal z - odpowiednio - 38 i 27 mln. Williams i Nadal zrezygnowali ze startu w trwającym obecnie wielkoszlemowym US Open.

Jak podano w raporcie "Forbes", czołowa 10 najlepiej zarabiających tenisistów łącznie uzbierała przez ostatnie 12 miesięcy 320 mln dol. To suma o 6 procent mniejsza w porównaniu z tą z poprzedniego roku.

"W znacznym stopniu zdecydowało o tym odwołanie z powodu pandemii COVID-19 turniejów i lukratywnych meczów pokazowych" - oceniono w analizie zestawienia.

Zwrócono przy tym uwagę, że czołowych 10 zawodników zarobiło poza kortem w sumie 281 mln, czyli o 4 procent więcej niż w ciągu poprzednich 12 miesięcy. 

Czytaj więcej:

Federer nie wystąpi w turniejach ATP w Toronto i Cincinnati

Federer znów będzie operowany. Nie zagra przez wiele miesięcy

Prakash Amritraj: Problemy Federera poważniejsze niż Nadala

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.06.2022
  GBP 5.4215 złEUR 4.6809 złUSD 4.4533 złCHF 4.6611 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement