Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Facebook will pay over $ 14 million in fines for hiring discrimination

Facebook will pay over $ 14 million in fines for hiring discrimination
To pierwszy taki przypadek w USA, kiedy pracodawca zapłaci tak ogromną karę za dyskryminację Amerykanów. Na zdjęciu: siedziba Facebooka w Menlo Park w Kalifornii. (Fot. Getty Images)
The social media giant Facebook agreed to pay a $ 14.25 million fine for discriminating against Americans applying for a job with the company, according to US authorities. The amount is determined by the agreement between the parties to the dispute, Facebook and the federal government.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Według przedstawicieli administracji Stanów Zjednoczonych, polityka zatrudnienia prowadzona przez Facebooka narusza federalne zasady rekrutacji. W rezultacie negocjacji doszło do dwóch porozumień z resortami sprawiedliwości oraz pracy.

Ministerstwo Sprawiedliwości w grudniu ubiegłego roku oskarżyło Facebooka o preferencyjne traktowanie przy zatrudnianiu zagranicznych, tymczasowych pracowników kosztem Amerykanów.

"Facebook nie stoi ponad prawem" - podkreśliła dyrektor ds. prawnych w tym ministerstwie Seema Nanda.

Asystentka prokuratora generalnego USA Kristen Clarke oceniła porozumienie z Facebookiem jako historyczne. Kwotę, jaką została obciążona firma, nazwała największą karą cywilną w ramach w przepisów antydyskryminacyjnych w 35-letniej historii ustawy o imigracji i obywatelstwie (INA).

Czytaj więcej:

Wielkie koszty awarii Facebooka. "To dopiero początek kłopotów"

USA: Facebook planuje zatrudnić w UE 10 tys. osób

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.11.2021
  GBP 5.5531 złEUR 4.6982 złUSD 4.1627 złCHF 4.5013 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement