Menu

FIVB Volleyball Men's World Championship Poland 2014: Polish team after training

FIVB Volleyball Men's World Championship Poland 2014: Polish team after training
Maskotki rozpoczynających się dzisiaj w Polsce mistrzostw. (Fot. poland2014.fivb.org)
Poles and Serbs held yesterday evening formal training at the National Stadium, where tonight will kick off the World Cup in volleyball.
Advertisement
News available in Polish

Wwyjściowym składzie przeciwko brązowym medalistom ostatniej edycji imprezy wyjdą Mariusz Wlazły, Paweł Zagumny, Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Mateusz Mika, Michał Winiarski i Paweł Zatorski.

Wczoraj Polacy po raz drugi trenowali na Stadionie Narodowym. "Będzie petarda" - podsumował krótko Ignaczak.

Winiarski, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w kadrze, sam jest ciekaw jak zareaguje, gdy zobaczy zapełnione trybuny i usłyszy Mazurka Dąbrowskiego. Napięcie w ekipie jest spore, bo i presja jest duża.
"Każdy z nas będzie przeżywać to na swój sposób i na pewno nie jest to łatwe zadanie, ale na pierwszym meczu ten turniej się nie kończy. Przed nami bardzo długie zawody. Oczywiście wygrana dałaby nam wymarzony start w imprezę, ale jak przegramy, to musimy powalczyć w kolejnych meczach. To nie jest spotkanie na śmierć i życie" - podkreślił kapitan biało-czerwonych.

Serbowie po raz pierwszy mieli okazję poznać obiekt. Dlatego też mogli przeprowadzić wczoraj dłuższe zajęcia. "To jednak nie ma większego znaczenia. Uważam, że to, czy ktoś trenował jeden raz więcej czy mniej, nie odegra decydującej roli. My musimy się skupić na każdej piłce, wyrzucić z pamięci i świadomości to, co będzie dziać się na trybunach. Boisko i piłka są takie same wszędzie" - podkreślił trener bałkańskiej ekipy Igor Kolakovic.

Inauguracyjny mecz poprzedzi godzinna ceremonia otwarcia. Mistrzostwa zakończą się 21 września w Katowicach.

Spotkania odbywać się będą jeszcze w pięciu innych miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska pozostałe mecze pierwszej rundy rozegrają Polacy. Do wyłonienia najlepszej spośród 24 drużyn potrzebne będą aż 103 pojedynki.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement