Menu

FIS Ski Jumping: World Cup in jumping: From today competitions in Klingenthal instead of Sapporo

FIS Ski Jumping: World Cup in jumping: From today competitions in Klingenthal instead of Sapporo
Skocznia w Klingenthal. (Fot. Getty Images)
Two individual competitions in Klingenthal will be waiting for the ski jumpers competing in the World Cup this weekend. Originally, the competition in Sapporo was scheduled to take place on this date, but the COVID-19 pandemic stood in the way.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Klingenthal nie jest najpopularniejszym miejscem w pucharowym kalendarzu. Do tej pory odbyło się tam 16 konkursów, a Polacy wygrali cztery.

To właśnie tam w grudniu 2016 roku po raz pierwszy triumfowali w rywalizacji drużynowej. Sezon 2016/17 był pierwszym biało-czerwonych pod wodzą austriackiego trenera Stefana Horngachera. Po przeciętnej w ich wydaniu inauguracji w Kuusamo, w Klingenthal wszystkich zadziwili.

Sukces ten powtórzyli trzy lata później. Wcześniej indywidualnie wygrywali Kamil Stoch (2011) i Krzysztof Biegun (2013) po jednej serii, gdyż drugą odwołano z powodu złych warunków atmosferycznych. Adam Małysz natomiast był trzeci w 2007 i drugi w 2010 roku.

Teraz faworytem jest Halvor Egner Granerud. Prowadzący w klasyfikacji generalnej PŚ Norweg wygrał oba konkursy w miniony weekend w Willingen. Łącznie w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanął w ośmiu z 17 indywidualnych konkursów.

W "generalce" Granerud ma 318 punktów przewagi nad drugim Niemcem Markusem Eisenbichlerem. Trzeci Stoch traci aż 481 pkt.

W Pucharze Narodów natomiast prowadząca Norwegia o 327 pkt wyprzedza drugą Polskę.

Trener Michal Dolezal zdecydował się zabrać do Klingenthal: Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Klemensa Murańkę, Jakuba Wolnego i Tomasza Pilcha, który w składzie zastąpił Aleksandra Zniszczoła.

Program zawodów w Klingenthal (podano czas lokalny):

piątek, 5 lutego: 15:00 - oficjalny trening, 17:30 - kwalifikacje

sobota, 6 lutego: 13:15 - seria próbna, 14:30 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 7 lutego: 13:00 - kwalifikacje, 14:30 - pierwsza seria konkursowa

Czytaj więcej:

PŚ w skokach: Konkursy w Sapporo oficjalnie odwołane

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement