Menu

F1: Vettel believes Schumacher's son will drive for the elite next season

F1: Vettel believes Schumacher's son will drive for the elite next season
Syn Schumachera jest członkiem akademii Ferrari. (Fot. Getty Images)
Four-time German Formula 1 world champion Sebastian Vettel believes that the son of the legendary Michael Schumacher, 21-year-old Mick, will join the drivers competing in F1 next season.
Advertisement
News available in Polish

Dzisiaj Mick po raz pierwszy w karierze weźmie udział w oficjalnym treningu przed wyścigiem o Grand Prix Formuły 1 i wsiądzie do bolidu Alfa Romeo Racing Orlen na torze w Nuerburgring. Skorzysta z samochodu, którym jeździ na co dzień w F1 Włoch Antonio Giovinazzi.

"Zasłużył na występ podczas weekendu, ale nie tylko na to. Mam nadzieję, że zobaczymy go w kolejnym piątkowym treningu w tym roku, a w przyszłym sezonie w całej rywalizacji w F1. Tego mu życzę. Naprawdę go lubię. To wspaniały dzieciak. Jestem pewien, że czeka go długa przygoda w F1 i wiem, że poradzi sobie tutaj" - przyznał 33-letni Vettel (Ferrari), mistrz globu w latach 2010-2013, który wygrał 53 spośród 249 wyścigów GP w jakich startował.

Syn Schumachera jest członkiem akademii Ferrari. Właśnie m.in. w tym samochodzie zdobywał pierwsze doświadczenie w F1 podczas testów w 2019 r.

Michael Schumacher to jeden z najwybitniejszych kierowców F1 w historii. Wciąż jest rekordzistą pod względem liczby wygranych wyścigów - 91 - oraz liczby tytułów mistrza świata - siedem. W grudniu 2013 r., podczas wyjazdu do mekki narciarzy w Alpach - francuskiego Meribel, doznał urazu głowy po tym, jak przewrócił się na stoku. Rodzina konsekwentnie nie informuje o jego stanie zdrowia. 

Czytaj więcej:

Syn Michaela Schumachera weźmie udział w treningu w Niemczech

Formuła 1: Alonso wyżej ceni Schumachera niż Hamiltona

Formuła 1: Drugie podejście Hamiltona do rekordu Schumachera

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement