Menu

Extinction Rebellion to blockade Dover port later this month

Extinction Rebellion to blockade Dover port later this month
W sobotę 21 września Extinction Rebellion planuje "zablokować dwie główne drogi wylotowe w porcie Dover". (Fot. Getty Images)
As climate change activists prepare to try to shut down Britain's busiest airport on Friday 13 September, Extinction Rebellion has announced plans to blockade the UK's leading port, Dover, eight days later.
Advertisement
News available in Polish

Członkowie grupy "Heathrow Pause" zamierzają dronami zakłócić loty w strefie o długości 5 km wokół lotniska Heathrow. Mają nadzieję, że wymuszą tym samym jego zamknięcie.

Rzecznik Heathrow zapewnił, że pasy startowe pozostaną czynne. "Wprowadziliśmy programy oceny ryzyka, które są przeprowadzane przez ekspertów ds. lotniska i bezpieczeństwa i nie przewidujemy żadnego zagrożenia" - podkreślił.

Do masowego wstrzymania odlotów z powodu drona doszło tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2018 r. Około 150 000 pasażerów zostało zatrzymanych na lotnisku Gatwick, ze względu na dron znajdujący się w przestrzeni powietrznej tego portu lotniczego.

W sobotę 21 września Extinction Rebellion planuje "zablokować dwie główne drogi wylotowe w porcie Dover".

"Pokojowy protest ma na celu wezwanie rządu do przyznania, jak wielkim zagrożeniem dla żywności jest pogarszająca się sytuacja ekologiczna i zmieniający się klimat w Wielkiej Brytanii i na całym świecie" - zapowiedziała grupa.

Dover jest kluczowym portem dla połączeń morskich z Calais i Dunkierką. Przeciętnie przez port przejeżdża 32 300 pasażerów, w tym około 6 200 samochodów i ponad 200 autokarów.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Advertisement