Menu

Euro 2020: UEFA is considering moving the final from London

Euro 2020: UEFA is considering moving the final from London
Budapeszt zamiast Londynu? To byłby dla Brytyjczyków prawdziwy cios... (Fot. Getty Images)
UEFA has a contingency plan to replace Wembley as host of the European Football Championship final. This could happen if the UK refuses to quarantine fans arriving in London. According to the media, Budapest is a back-up option.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Organizatorzy turnieju prowadzą negocjacje z brytyjskim rządem, który przełożył planowane wcześniej na 21 czerwca zniesienia ograniczeń związanych z COVID-19.

Finał ME ma się odbyć 11 lipca na Wembley, podobnie jak wcześniej półfinały.

Władze europejskiej federacji wciąż mają nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z terminarzem.

"Zawsze istnieje plan awaryjny, ale jesteśmy pewni, że ostatni tydzień turnieju odbędzie się w Londynie - oświadczyła UEFA.

"Times" poinformował dzisiaj, że jeśli kibice nie zostaną zwolnieni z obowiązku kwarantanny, alternatywnym miejscem rozważanym przez UEFA jest Budapeszt.

Ewentualna zmiana gospodarza finału byłaby dużym zaskoczeniem, ale media przypominają, że Budapeszt - gospodarz czterech meczów tegorocznego turnieju - organizuje spotkania z pełną frekwencją, sprzedając bilety kibicom, którzy zostali zaszczepieni lub mają negatywne testy na COVID-19.

Stolica Węgier była również awaryjnym stadionem dla wielu meczów Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie, gdy z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem nie mogły odbywać się na pierwotnie wyznaczonych stadionach.

"Węgierscy organizatorzy koncentrują się na organizacji czterech meczów w Budapeszcie" – wyjaśnił Reuterowi rzecznik tamtejszej federacji piłkarskiej (MLSZ). "Jednak... MLSZ jest gotowe do organizacji każdego wydarzenia piłkarskiego na wysokim szczeblu" - dodał.

Czytaj więcej:

Euro 2020: Finał na Wembley będzie mogło zobaczyć 45 tys. widzów

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.07.2021
  GBP 5.3582 złEUR 4.5858 złUSD 3.8915 złCHF 4.2381 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement