Menu

Euro 2020: Bednarek believes that Poland can beat Spain

Euro 2020: Bednarek believes that Poland can beat Spain
Kamil Bednarek dzielnie walczący o piłkę w "tym" meczu ze Słowacją... (Fot. Getty Images)
Jan Bednarek maintains that tomorrow in the second match of the European championship, Polish footballers are able to beat Spain. 'We strongly believe in it and with such conviction we will go to Seville. The difficult period is behind us, but there is strength in our group,' Southampton stopwatch assured.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Bednarek nie zamierza wracać już do przegranego 1:2 inauguracyjnego spotkania ze Słowacją.

"Pogadaliśmy i zamknęliśmy ten etap. Za nami trudny okres, ale w naszej grupie jest siła. Każdy powiedział co myśli i co, jego zdaniem, powinniśmy robić lepiej. Oczyściło to nasze głowy i zamknęliśmy ten rozdział. Do tego już nie wracamy, bo meczu ze Słowacją nie zagramy ponownie i jedyne co się liczy to tylko najbliższe spotkanie" - przyznał wczoraj Bednarek.

Jutro (sobota) w Sewilli biało-czerwoni zmierzą się z Hiszpanią, która w pierwszym spotkaniu zremisowała 0:0 ze Szwecją.

"Jesteśmy przekonani, że możemy wygrać w Hiszpanią. 25 zawodników, którzy udadzą się do Sewilli i cały sztab głęboko wierzy, że jesteśmy w stanie pokonać gospodarzy. I z takim przekonaniem pojedziemy na mecz. Każdy z nas chce być z siebie dumny i sprawić, aby dumnych było 38 milionów ludzi, którzy w nas wierzą i nam kibicują. Chcemy dać im dużo radości. Powiedzieliśmy sobie, że kto nie wierzy w sukces może zostać w Polsce i spędzić fajny czas w Sopocie" – stwierdził.

25-letni środkowy obrońca przekonuje, że to coś pięknego i wielkiego grać dla reprezentacji Polski. Żaden z kadrowiczów nie potrzebuje też większej motywacji.

"Musimy podejść do tego spotkania z nastawieniem, że nie ma innej opcji niż nasze zwycięstwo i trzy punkty. Zawodnicy, którzy nie wystąpili w meczu ze Słowacją są głodni gry i mają wielką motywację, aby pokazać, że w każdym spotkaniu zasługują, aby grać od pierwszej minuty. Każdy z nas jest gotowy i każdy chce udowodnić, jak silną jesteśmy drużyną. Każdy z nas da z siebie więcej niż wszystko, dzięki czemu odniesiemy dobry wynik jakim będzie wygrana" – dodał.

Bednarek podkreśla też ogromne znaczenie sobotniej konfrontacji nie tylko w kontekście mistrzostw Europy.

"To jest mecz, w którym możemy pokazać jaką pracę wykonaliśmy i obrócić całą sytuację o 180 stopni. Wierzę, że po przyjściu trenera Sousy przyjdzie wreszcie przełomowy moment, że zagramy fantastyczne spotkanie, a kibice będą z nas dumni. Jesteśmy naładowani i brakuje nam detali, aby ponownie zacząć grać na zero z tyłu i osiągać dobre rezultaty. Nie szukamy problemów i tego co jest złe, tylko skupiamy się na tym, na co mamy wpływ, czyli szukamy rozwiązań. W sobotę zobaczymy polską husarię" – zapowiedział.

Defensor angielskiego klubu docenia klasę Hiszpanów, ale zapewnia, że Polacy mają sposób na jednego z faworytów mistrzostw. Biało-czerwoni analizują grę rywali i znają ich silne strony znamy, jednak bardziej koncentrują się na tym jak sami muszą zagrać.

"Skupiamy się na tym, aby każdy z nas zagrał swój najlepszy mecz w życiu. Musimy być jednością i agresywni, aby stale wywierać presję i jak najbardziej uprzykrzać im grę. Trzeba będzie zachowywać bliskie odległości między sobą, aby nie zostawiać rywalom przestrzeni. Hiszpanie to młody zespół o sporej jakości i wielu indywidualnościach. Potrafi szybko operować podaniami i zdajemy sobie sprawę, że będą w tym meczu momenty, w których będziemy cierpieć, w których będzie nam ciężko pod względem fizycznym i w których będziemy dłuższy czas bez piłki. Nadejdzie jednak moment, w którym będziemy mogli ich skontrować i ukarać" – podsumował. 

Tymczasem hiszpańscy piłkarze po jednym dniu odpoczynku wznowili treningi w Las Rozas na przedmieściach Madrytu, a dzisiaj po południu mieli polecieć do Sewilli.

Dzisiaj okazało się, że kapitan piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Sergio Busquets może wrócić do drużyny. Wynik testu na obecność koronawirusa dał negatywny wynik, co oznacza, że 32-letni pomocnik pojedzie z kadrą na mecz z Polską.

Czytaj więcej:

Euro 2020: Dzisiaj brytyjskie derby i ważny mecz rywali Polski

UEFA przypomina piłkarzom o sponsorskich zobowiązaniach

Euro 2020: Belgia i Holandia z awansem, wzruszający mecz w Kopenhadze

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.09.2021
  GBP 5.3815 złEUR 4.5912 złUSD 3.9276 złCHF 4.2307 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement