Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Erling Haaland is youngest billionaire in Norway

Erling Haaland is youngest billionaire in Norway
22-letni Norweg już może się pochwalić ogromną fortuną... (Fot. JURE MAKOVEC/AFP via Getty Images)
Manchester City footballer Erling Braut Haaland became Norway's youngest billionaire and was included in the list of 400 richest citizens of this country published by the financial magazine 'Kapital', with a fortune of 1.1 billion crowns.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wychodzący od 1971 roku prestiżowy dwutygodnik publikuje od kilkudziesięciu lat taką listę na wzór amerykańskiego "Forbesa".

Wyliczono, ile 22-letni Haaland zarobił dotychczas w Red Bull Salzburg i Borussii Dortmund oraz wliczono zagwarantowane zarobki z pięcioletniego kontraktu z Manchester City i dochody z umów sponsorskich.

Jednocześnie odjęto podatki, stałe wydatki na życie, inwestycje w m.in. nieruchomości oraz ruchomości jak prywatny samolot, który piłkarz kupił w ubiegłym roku. Do obliczeń nie wzięto pod uwagę najróżniejszych dodatkowych premii za wyniki zarówno od pracodawcy, jak i sponsorów uważając je za "na razie niepewne".

"Licząc bardzo ostrożnie to suma netto wyszła nam 1,1 miliarda norweskich koron (110 mln euro), lecz wszystko wskazuje, że będzie znacznie wyższa, ponieważ dojdą w okresie następnych pięciu lat zmieniające się kontrakty sponsorskie oraz rosnące wpływy z reklam, a gwiazda piłkarza dopiero zaczęła rozbłyskać" - tłumaczyli dziennikarze "Kapital".

Podkreślono, że jeszcze nigdy żaden Norweg w tak młodym wieku i w tak krótkim czasie, zaczynając od zera, nie dorobił się takiej fortuny.

"Jest nie tylko najmłodszym miliarderem w Norwegii, lecz też pierwszym piłkarskim miliarderem w naszym kraju" - podkreślił magazyn.

Czytaj więcej:

Skandynawskie media o bramce Haalanda i jego diecie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.12.2022
  GBP 5.4558 złEUR 4.6898 złUSD 4.4415 złCHF 4.7542 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement