Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

England: 61 people spent three nights in pub cut off due to snowstorm

England: 61 people spent three nights in pub cut off due to snowstorm
Śnieżyce uderzyły w północno-wschodnią Szkocję i Anglię. Met Office ogłosił najwyższy stopień ostrzeżenia. (Fot. Getty Images)
Dozens of people were stranded due to a snowstorm at England's highest pub in the north of Yorkshire Tan Hill Inn on Friday evening. 61 people spent three nights there. The stranded customers were engaged in watching films, social games and karaoke.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Dzisiaj rano do pubu dotarł pług śnieżny, który oczyścił drogę, pozwalając gościom na opuszczenie gospody - relacjonuje stacja BBC. Prowadząca do pubu droga była także zablokowana przez porzucone samochody oraz powalone linie energetyczne.

Położony na wysokości 528 metrów n.p.m. obiekt w sobotę otaczał niemal metr śniegu. "Wszyscy nasi goście świetnie się spisali, mieliśmy niesamowite szczęście. Goście wspierali nas, wykazali się wielkim zrozumieniem i cierpliwością" - przekazała menadżerka pubu Nicola Townsend.

Relacjonowała, że grupa pozostawała w "naprawdę dobrym nastroju", a klienci zaprzyjaźnili się ze sobą i wspólnie oglądali filmy, grali w gry towarzyskie i słuchali zespołu, który został uwięziony w pubie wraz z nimi.

"Mieliśmy instrumenty i gry, to był wyjątkowy i bardzo przyjemny weekend, ale teraz jesteśmy już gotowi na to, by wrócić do domów" - oznajmił jeden z gości.

"To było jak spotkanie z dobrymi przyjaciółmi, rozmawiamy o tym, by spotkać się ponownie w przyszłym roku" - przekazała z kolei Townsend. Dodała, że jedna z uwięzionych w pubie kobiet deklarowała, że "nie chce go opuszczać".

Czytaj więcej:

W UK roztopiła się najdłużej utrzymująca się pokrywa śnieżna

Co najmniej dwie osoby zginęły wskutek pierwszej w tym roku burzy śnieżnej

Atak zimy sparaliżował ruch drogowy we Francji i w Hiszpanii

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement