Menu

Storm Christoph is set to reach England

Storm Christoph is set to reach England
Ulewny deszcz w połączniu z topniejącym śniegiem może doprowadzić do dużych podtopień w niektórych częściach kraju. (Fot. Getty Images)
Heavy rainfall could cause dangerous flooding this week as Storm Christoph is set to reach England and Wales.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Met Office wydał bursztynowe ostrzeżenia przed deszczem dla Leeds, Manchesteu, Sheffield i Wakefield. Alerty obowiązują od jutra od godz. 6:00 rano do północy w środę.

Meteorolodzy wydali też na środę i czwartek żółte ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu dla Walii i pozostałej części Anglii, w tym dla Londynu.

"Dzisiaj wieczorem rozległy deszczowy front będzie przemieszczał się po centralnych częściach Wielkiej Brytanii i przyniesie ulewy przez kolejne 36-48 godzin. Najmocniej będzie padać na wzgórzach skierowanych na zachód, w szczególności w częściach południowych Gór Pennińskich i północnej części Peak District" - poinformował główny meteorolog z Met Office, Neil Armstrong.

"Do środy sztorm Christoph przyniesie ulewy do całej Anglii i Walii, w związku z czym wydaliśmy żółte ostrzeżenia dla tych części kraju. Do czwartku w Walii i północnej Anglii może spaść od 100 do 150 mm deszczu" - ostrzegł ekspert.

Co więcej, gwałtownie topniejący śnieg zwiększy nagromadzenie wody od 5 do 10 mm. "Deszcz razem z topniejącym śniegiem stanowią realne zagrożenie powodziowe. Dlatego bądź na bieżąco z najnowszymi prognozami Met Office, a także ostrzeżeniami Agencji Środowiska" - zaapelował Armstrong.

Istnieją obawy, że w wyniku szybko płynącej wody powodziowej niektóre społeczności mogą zostać odcięte od świata, a infrastruktura - zniszczona. Ludzie na dotkniętych obszarach zostali ostrzeżeni, aby podjęli "natychmiastowe działania" w celu ochrony przed wzbierającą wodą - powinni przenieść cenne rzeczy w bezpieczne miejsce i muszą być przygotowani do opuszczenia swoich domów.

Met Office przewiduje też dalsze opady śniegu. W weekend biały puch może pojawić się m.in. w Londynie.

Czytaj więcej:

Huragan Bella: W UK odnotowano podmuchy wiatru o sile ponad 160 km/h

Śnieżyca "Filomena" zaatakowała Hiszpanię. Są ofiary śmiertelne

Hiszpania walczy z zimą. Rząd wysyła konwoje z żywnością i lekami

W Londynie może w weekend sypnąć śniegiem

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.04.2021
  GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement