Menu

Diego Maradona did not have illegal drugs or alcohol in his system when he died

Diego Maradona did not have illegal drugs or alcohol in his system when he died
"Boski Diego" zmarł 25 listopada br. (Fot. Getty Images)
Diego Maradona had no traces of alcohol or illegal drugs in his blood and urine when he died, it has emerged. But he was suffering major heart, liver and kidney problems.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wydawany w Buenos Aires dziennik "La Nacion" wskazał, że z przesłanego do redakcji przez władze sądownicze dokumentu wynika, że w dniach poprzedzających zgon Maradona nie spożywał żadnych substancji uzależniających, takich jak narkotyki lub alkohol.

Dziennik wskazuje jednak, że podczas sekcji we krwi i moczu Diego Maradony potwierdzono kilka innych substancji, m.in. leki antydepresyjne oraz środki stosowane w leczeniu uzależnień.

"Były tam wenlafaksyna, kwetiapina, lewetyracetam, a także naltrekson" - napisał w oparciu o wyniki sekcji zwłok argentyński dziennik.

Gazeta powołując się na jednego z uczestników badania wskazuje, że cierpiącemu na kardiomiopatię Maradonie podawano leki antydepresyjne, które mogły wywołać u niego arytmię serca. Ekspert wskazuje, że wyniki sekcji zwłok powinny być podstawą dalszego śledztwa w sprawie zgonu byłego kapitana reprezentacji Argentyny.

Z sekcji zwłok wynika, że były piłkarz przed śmiercią cierpiał na wiele poważnych schorzeń. Jednym z nich była patologia serca. Organ ten w przypadku 60-letniego Maradony był prawie dwukrotnie większy niż u normalnego człowieka.

Także dziennik "El Mundo" wskazuje, że były mistrz świata cierpiał na wiele chorób. Jeden z analizujących badania lekarzy, który prosił o zachowanie anonimowości, stwierdził w rozmowie z hiszpańską gazetą, że organizm Argentyńczyka znajdował się już "poza granicami wytrzymałości".

Z sekcji zwłok zmarłego 25 listopada w Buenos Aires Maradony wynika, że cierpiał on m.in. na marskość wątroby, niewydolność pracy serca, zaburzenia w funkcjonowaniu płuc, ostrą martwicę cewek nerkowych, a także mielofibrozę.

"Ta autopsja dowodzi jeszcze jednej rzeczy: Maradona nie znajdował się pod dobrą opieką medyczną" - podsumował lekarz rozmawiający z "El Mundo".

Czytaj więcej:

Diego Maradona spoczął w "Ogrodzie Pokoju"

Steve Hodge: Koszulka Maradony z meczu z Anglią nie na sprzedaż

Wizerunek Maradony ma być umieszczony na argentyńskim banknocie

Złota Piłka: Pele, Maradona, Messi i Cristiano Ronaldo w "drużynie marzeń"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement